Witamy serdecznie na Wirtualnym dniu otwartym KOSTKI! Ponieważ nie możemy spotkać się z Wami w naszej szkole, zapraszamy do udziału w spotkaniach on-line. Na naszej stronie w tym miejscu oraz na stronie KOSTKI na portalu społecznościowym Facebook w dniu 14.05.2020 r. w godzinach 16:30-19:30 będzie można zobaczyć filmy i prezentacje o szkole, spotkać się z Dyrekcją, przedstawicielami Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, nauczycielami i uczniami KOSTKI. Będziemy opowiadać o naszej ofercie, zajęciach dodatkowych KOSTKA MAGIS, nauczanych językach, wyjazdach i wycieczkach, inicjatywach uczniowskich i współpracy z firmami i instytucjami patronackimi.

Spotkania odbywać się będą na platformie Zoom – by na nie wejść należy chwilę przed planowaną godziną spotkania wybrać odpowiedni link w poniższym programie. Można wówczas na żywo zadawać pytania – także na czacie.

Spotkania będą nagrywane i w późniejszym czasie udostępnione. Część spotkań będzie także na żywo transmitowana na naszej stronie.

Zapraszamy! Bądźcie z nami!

16:30 – 16:50 

Spotkanie z Dyrekcją szkoły i przedstawicielkami Rady Rodziców

Jeśli chcesz poznać najważniejsze  informacje o naszej KOSTCE, dowiedzieć się jak pracujemy koniecznie połącz się z nami. W trakcie spotkania rodzice opowiedzą jak z ich perspektywy wygląda współpraca ze szkołą.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: SPOTKANIE Z DYREKCJĄ I RADĄ RODZICÓW

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

16:55 – 17:15

Profil Matematyczno-informatyczny – prezentacja oferty klasy

Ciekawi Cię jak wygląda nauka w klasie matematyczno-informatyczno-fotonicznej? Koniecznie wejdź na to spotkanie. Nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele firmy patronackiej InPhoTech opowiedzą o programie nauczania w tej klasie, zasadach naboru do niej, realizowanych projektach.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: PROFIL MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

16:55 – 17:15

Spotkanie z Samorządem Uczniowskim

W KOSTCE uczniowie są najważniejsi – ale co to oznacza w praktyce? Zapytaj samych uczniów, dowiedz się jak wybierany jest Samorząd Uczniowski i czym zajmuje się na co dzień.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Spotkanie będzie nagrywane.

17:20 – 17:40

Profil biologiczno-chemiczny – prezentacja oferty klasy

Myślisz o studiach medycznych czy przyrodniczych, rozważasz czy klasa biologiczno-chemiczna na pewno jest dla Ciebie – to spotkanie pomoże Ci podjąć decyzję. Spotkaj się z naszą kadrą i uczniami, którzy zaprezentują profil i odpowiedzą na Twoje pytania

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNY

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

17:20 – 17:40

Nauczanie języków w KOSTCE, wyjazdy i wycieczki, wymiany międzynarodowe

KOSTKA to szkoła otwarta na świat! Wyjazdy, wycieczki, wymiany, spotkania z gośćmi z zagranicy – u nas ciągle coś się dzieje. Wiemy jak ważne są kompetencje językowe we współczesnym świecie, więc uczniom dajemy różnorodne możliwości ich doskonalenia. Zapraszamy na spotkanie, na którym o tym wszystkim opowiemy i odpowiemy na pytania gości.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: WYCIECZKI I WYMIANY

Spotkanie będzie nagrywane.

17:45 – 18:05

Profil prawny – prezentacja oferty klasy

Klasa prawna łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, kształcąc przyszłych liderów. Przyjdź na spotkanie, na którym opowiemy o naszych licznych projektach, warsztatach, spotkaniach. Zobacz jak fascynująca może być nauka w klasie humanistycznej.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: PROFIL PRAWNY

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

17:45 – 18:05

Spotkanie z firmą patronacką InPhoTech

W KOSTCE ważna jest realna współpraca z partnerami naszej szkoły: uczelniami wyższymi i firmami, które patronują poszczególnym klasom. Zapraszamy na spotkanie, na którym przedstawiciele firmy światłowodowej InPhoTech opowiedzą o tym, jak taka współpraca wygląda, co oferują naszym uczniom i odpowiedzą na pytanie dla czego to robią?

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: SPOTKANIE Z INPHOTECH

Spotkanie będzie nagrywane.

18:10 – 18:30

Profil geopolityczny – prezentacja oferty klasy

Interesujesz się geografią i historią, a zarazem ważne jest dla Ciebie doskonalenie kompetencji językowych. Ten profil jest dla Ciebie – przyjdź i przekonaj się. Opowiemy nie tylko o zajęciach prowadzonych w klasie, ale także różnorodnych wyjściach i wycieczkach, w których ucząc się w tej klasie będziesz mógł/mogła brać udział.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: PROFIL GEOPOLITYCZNY

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

18:10 – 18:30

Zajęcia KOSTKA MAGIS

Czy wiesz co znaczy Magis i czym są zajęcia KOSTKA MAGIS? Spotkaj się z naszą kadrą i uczniami by się dowiedzieć, posłuchać o wyjątkowych zajęciach dodatkowych, które odbywają się w naszej szkole. U nas każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: ZAJĘCIA KOSTKA MAGIS

Spotkanie będzie nagrywane.

18:35 – 18:55

Profil ekonomiczno-społeczny – prezentacja oferty klasy

W tym roku w KOSTCE otwieramy nowy profil, skierowany do osób otwartych na poznawanie świata i kierujących nim mechanizmów: społecznych, ekonomicznych i politycznych. W klasie tej będzie także możliwość by uczyć się języka hiszpańskiego, który tym samym włączamy na stałe do naszej oferty.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: PROFIL EKONOMICZNO-SPOŁECZNY

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

18:35 – 18:55

Prezentacja inicjatyw uczniowskich

Uczniowie naszej szkoły mają wiele wspaniałych pomysłów, które z pomocą kadry mogą realizować. O swoich inicjatywach i propozycjach opowiedzą na spotkaniu, podczas którego także chętnie przyjmą podpowiedzi, co jeszcze warto by w KOSTCE działo się. Na pewno także odpowiedzą na różne pytania, bo któż jak nie sami uczniowie najlepiej znają szkołę.

By wejść na spotkanie kilknij tutaj: INICJATYWY UCZNIOWSKIE

Spotkanie będzie nagrywane.

19:00 – 19:20

Spotkanie z Komisją rekrutacyjną

Zastanawiasz się jaką szkołę i jaki profil wybrać? Chcesz dowiedzieć się jak działa system elekrotnicznej rekrutacji? Masz pytania dotyczące aplikowania o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych? Spotkaj się z przedstawicielkami szkolnej komisji rekrutacyjnej. Opowiedzą o rekrutacji, nie tylko do naszej szkoły, powiedzą na co szczególnie zwrócić uwagę wybierając i zapisując się do szkół.

By wejść na spotkanie kliknij tutaj: KOMISJA REKRUTACYJNA

Spotkanie będzie nagrywane i na żywo transmitowane.

19:20 – 19:30

Zakonczenie Wirtualnego dnia otwartego KOSTKI

Zapraszamy na podsumowanie i zamknęcie Wirtualnego dnia otwartego KOSTKI które odbędzie się na profilu Facebookowym szkoły: www.facebook.com/liceumkostka

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałami filmowymi prezentującymi nasze profile, które powstały w ramach Wirtualnego tygodnia z profilami KOSTKI:

Klasa geopolityczna zaprasza kandydatów

Klasa geopolityczna zaprasza kandydatów

Model kształcenia w klasie geopolitycznej zakłada poszerzenie wiedzy z geografii i historii oraz rozwijanie kompetencji w zakresie swobodnego posługiwania się językiem angielskim na wysokim poziomie. KOSTKA współpracuje z wieloma placówkami jezuickimi z całego świata,...

Klasa matematyczno-informatyczno-fotoniczna zaprasza kandydatów

Klasa matematyczno-informatyczno-fotoniczna zaprasza kandydatów

Szanowni Państwo, zaczynamy tydzień z profilami KOSTKI jako kontynuację naszego Wirtualnego dnia otwartego. Codziennie będziemy opowiadać o naszych klasach, pokazywać jak się w nich uczymy. Zaprezentujemy także w jaki sposób wspieramy naszych uczniów i pomagamy im się...

Klasa biologiczno-chemiczna zaprasza kandydatów

Klasa biologiczno-chemiczna zaprasza kandydatów

Dziś pragniemy zaprezentować nasz profil biologiczno-chemiczny. W klasie tej dzięki nowatorskim zajęciom laboratoryjnym z biologii oraz chemii przeprowadzanym w profesjonalnych pracowniach, uczniowie poznają tajniki funkcjonowania otaczającego nas świata. Dzięki...

Klasa ekonomiczno-społeczna zaprasza kandydatów

Klasa ekonomiczno-społeczna zaprasza kandydatów

Profil ekonomiczno-społeczny skierowany jest do osób otwartych na poznawanie świata i kierujących nim mechanizmów: społecznych, ekonomicznych i politycznych. Kształtuje postawy sprzyjające indywidualnemu oraz społecznemu rozwojowi, w tym odpowiedzialności i...

Klasa prawna zaprasza kandydatów

Klasa prawna zaprasza kandydatów

Klasa o profilu prawnym zaprasza wszystkich, którzy lubią wyzwania i naukę, chcą poznawać przeszłość, aby budować lepszą przyszłość. Dzięki nauce w tej klasie zdobędziesz niezbędną wiedzę oraz umiejętności, które pomogą Ci dołączyć do elit naszego społeczeństwa....