Sukcesy uczniów KOSTKI

Uczniowie KOSTKI rokrocznie biorą udział w licznych konkursach, olimpiadach, zawodach. Dzięki swojej wytrwałej pracy i zaangażowaniu mogą poszczycić się wieloma sukcesami na polu dydaktycznym, artystycznym i sportowym. Z każdym rokiem zwiększa się grono finalistów i laureatów w tych najważniejszych, otwierających drogę do wybranych przez uczniów uczelni wyższych.

Zapraszamy do poznania najważniejszych sukcesów naszych uczniów z ostatnich lat:

Sukcesy 2017/2018

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI

2017/2018

 

KONKURSY KURATORYJNE 2017/2018 – ETAP WOJEWÓDZKI

LAUREACI

JĘZYK POLSKI: Michalina Miodunka z kl. 3d

JĘZYK ANGIELSKI: Marta Bednarczyk z kl. 3c

JĘZYK NIEMIECKI: Sara Majkowska z kl. 3f

HISTORIA: Piotr Banaśkiewicz z kl. 3a

FIZYKA:  Kacper Paciorek z kl. 2e

MATEMATYKA: Kacper Paciorek z kl. 2e

 

FINALIŚCI

JĘZYK POLSKI: Aldona Krzyworączka z kl. 2g, Katarzyna Majtyka z kl. 3a

JĘZYK ANGIELSKI: Mateusz Francik z kl. 2g, Mieszko Kaznowski z kl. 3b, Arkadiusz Korzeniak z kl. 3e, Zuzanna Kapka, z kl. 3c  

BIOLOGIA: Jan Gawor z kl. 3b

CHEMIA: Jan Gawor z kl. 3b

FIZYKA: Arkadiusz Korzeniak z kl. 3e

MATEMATYKA: Radosław Fura z kl. 3a

INFORMATYKA: Michał Gackowski z kl. 3f, Mateusz Mrowiec z kl. 2f

 

KONKURSY ZEWNĘTRZNE

XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów

LAUREAT: Kacper Paciorek z kl. 2e 

 

XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”

WYRÓŻNIENIE: Julia Adamczyk z kl. 2d

 

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego (sesja zimowa)

LAUREACI: Helena Iskra z kl. 2c, Maria Hejmo z kl. 2g, Wiktoria Dawiec z kl. 2c, Mateusz Francik z kl. 2g, Hubert Jakubowski z kl. 2h, Marta Bednarczyk z  kl. 3c, Arkadiusz Korzeniak z kl. 3e, Zuzanna Kapka z kl. 3c

 

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

II MIEJSCE: Chór szkolny

 

IIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej  organizowany  przez        XXI LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza- Witkacego w Krakowie

III MIEJSCE: Małgorzata Pawlik z kl. 3d

 

IXVII Nowohucki Przegląd Artystyczny w Językach Obcych 

III MIEJSCE: Małgorzata Pawlik z kl. 3d

 

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej SINGING KIDS organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie

WYRÓŻNIENIE: Małgorzata Juszkiewicz z kl. 3b, Aneta Kłósek z kl. 3d, Jakub Lelek z kl. 3d

 

Konkurs Pieśni Patriotycznych w ramach Festiwalu Muzyczno – Tanecznego „ 100 x Niepodległa”

II MIEJSCE  KATEGORIA WOKALNA: Maryla Tomaszek kl. 2 g

 

Krakowska Indywidualna Liga Lekkiej Atletyki – Bieg  na 300 metrów

II MIEJSCE: Pola Mastalerz z kl. 2d

 

Krakowska Indywidualna Liga Lekkiej Atletyki

Bieg  na 1000 metrów

III MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 3b

Bieg na 600 metrów

III MIEJSCE: Wiktoria Znamirowska z kl. 3f

Skok w dal

III MIEJSCE: Szymon Kozioł z kl. 3d

Pchnięcie kulą

III MIEJSCE: Daniel Kubowicz z kl. 3b

 

Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

Bieg  na 300 metrów 

IV MIEJSCE: Pola Mastalerz z kl. 2d

Bieg  na 1000 metrów

XVI MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 3b

Bieg na 600 metrów

XVIII MIEJSCE: Wiktoria Znamirowska z kl. 3f

 

Krakowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych

II MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 3b, Norbert Kolut z kl. 2b

III MIEJSCE: Pola Mastalerz z kl. 2d, Jacek Jagiełło z kl. 2f

 

Krakowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych

II MIEJSCE: Drużyna Chłopców

 

Finał Wojewódzkich Biegów Przełajowych

VIII MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 3b

 

Krakowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

 I MIEJSCE DRUŻYNOWO: Jakub Cichoń z kl. 2e, Jan Gawor z kl. 3b, Wojciech Socha kl. 2b

I MIEJSCE DRUŻUNOWO: Małgorzata Juszkiewicz z kl. 3b, Helena Sabuda z kl. 2d, Cecylia Strzedula z kl. 3e

II MIEJSCE: Jakub Cichoń z kl. 2e

V MIEJSCE: Jan Gawor z kl. 3b

VII MIEJSCE: Cecylia Strzedula z kl. 3e

VII MIEJSCE: Małgorzata Juszkiewicz z kl. 3b

 

Małopolskie Igrzyska  Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych

III MIEJSCE DRUŻYNOWO: Jakub Cichoń z kl. 2e, Jan Gawor z kl. 3b Wojciech Socha kl. 2b, Cecylia Strzedula z kl. 3e

 

Krakowska Olimpiada Młodzieży w Pływaniu

50 metrów stylem grzbietowym

I MIEJSCE: Szymon Hanf z kl. 2d

50 metrów stylem grzbietowym

II MIEJSCE: Szymon Hanf z kl. 2d

 

Krakowskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Snowboardzie

IV MIEJSCE: Aleksandra Rudowska z kl. 2d

XII MIEJSCE: Agata Bugajska z kl. 2e

 

Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Snowboardzie

XIV MIEJSCE: Aleksandra Rudowska z kl. 2d

XV MIEJSCE: Agata Bugajska z kl. 2e

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – KOSZYKÓWKA

V-VI MIEJSCE: Drużyna Chłopców

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – Piłka Ręczna

VII-VIII MIEJSCE: Drużyna Dziewcząt

 

Igrzyska Gimnazjów Katolickich

KOSZYKÓWKA: I MIEJSCE

 

 

KONKURSY WEWNĘTRZNE

—Konkurs Wiedzy o Szwajcarii

—Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w Języku Angielskim i Niemieckim

—Konkurs Gramatyczny z Języka Niemieckiego

—Konkurs plastyczny „Św. Stanisław Kostka”

—Konkurs „Mistrz czytania ze zrozumieniem”

—Konkurs na pracę literacko-historyczną

—IV Turniej Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną

— Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego

—Dzień Sportu z Okazji Święta Patrona Naszej Szkoły św. Stanisława Kostki

Sukcesy 2015/2016

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – ZEWNĘTRZNE

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapów rejonowych

BIOLOGIA: Karolina Pachota z klasy 3a i Iwona Reszka z klasy 3c

GEOGRAFIA:  Grzegorz Adamski z klasy 3a, Zuzanna Bąk z klasy 2d, Maja Fordońska z klasy 2e, Jan Gawor z klasy 1b

HISTORIA: Grzegorz Adamski z klasy 3a

INFORMATYKA: Bartłomiej Aksman z klasy 3a, Krzysztof Bugajski z klasy 1a,  Jerzy Bujak z klasy 3e, Michał Gackowski z klasy 1f, Igor Majerczak z klasy 3e, Mateusz Wronka z klasy 2e, Piotr Zięba z klasy 3a

JĘZYK ANGIELSKI: Marta Bednarczyk z klasy 1c, Arkadiusz Korzeniak z  klasy 1e, Natalia Kramarz z klasy 3d, Emilia Majewska z klasy 3c, Karolina Pachota z klasy 3a, Zofia Olejnik z klasy 2d

JĘZYK NIEMIECKI: Sara Majkowska z klasy 1f, Sarah Oszajca z klasy 2d

JĘZYK POLSKI: Paulina Kasprzyk z klasy 2c, Emilia Majewska z klasy 3c, Julia Wysocka z klasy 2d

WIEDZA O SPOŁECZEŃŚTWIE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapów wojewódzkich

BIOLOGIA: Karolina Pachota z klasy 3a

GEOGRAFIA: Jan Gawor z klasy 1b

HISTORIA: Grzegorz Adamski z klasy 3a

JĘZYK ANGIELSKI: Karolina Pachota z klasy 3a

JĘZYK NIEMIECKI: Sara Majkowska z klasy 1f

JĘZYK POLSKI: Paulina Kasprzyk z klasy 2c, Emilia Majewska, klasy 3c

WIEDZA O SPOŁECZEŃŚTWIE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

 

III Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

Uczniowie zakwalifikowani do finału: Daniel Czerniawski z klasy 2b, Igor Majerczak z klasy 3e, Jakub Miłowski i Adam Miąsko z klasy 3a, Paweł Nazim z klasy 2e, Jan Truchan z klasy 2b

 

III Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

III MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

XXII Krakowski Turniej Wiedzy o Antyku i Mitologii

Konkurs recytatorski „Proza i poezja antyku”

III MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

WYRÓŻNIENIE: Karol Haluch z klasy 1b

 

I Międzyszkolny Konkurs „Polscy Laureaci Nagrody Nobla – Henryk Sienkiewicz”

III MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

 

V Małopolski Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”

I MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

WYRÓŻNIENIE: Oliwia Janiczek z klasy 3b i Zuzanna Mędygrał z klasy 2f

 

Konkurs Recytatorski „Poezja Kobiet”

II MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

WYRÓŻNIENIE: Karol Haluch z klasy 1b, Oliwia Janiczek z klasy 3b, Zuzanna Mędygrał z klasy 2f

 

Ogólnopolski Konkurs z Mitologii – Olimpus

LAUREACI: Alicja  Andryjałowicz z klasy 1f, Szymon Barnat z klasy 1d, Kacper Gil z klasy 2f, Tomasz Kowalczyk z klasy 1f, Wiktoria Radwan z klasy 1d, Mikołaj Ustrzyński z klasy 1f

 

II Wojewódzki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

II MIEJSCE: Natalia Izbińska z klasy 1f, Natalia Głowacka, Małgorzata Pawlik i Aneta Kłósek z

klasy 1d

 

Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego EDI PINGWIN

WYRÓŻNIENIE: Sara Majkowska z klasy 1f

LAUREAT: Sarah Oszajca z klasy 2d

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego – Olimpus

LAUREACI: Michał Gackowski z klasy 1f, Arkadiusz Korzeniak z klasy 1e

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki – Olimpus

Matematyka – kl. 1

LAUREACI: Michał Gackowski z klasy 1f (3 miejsce), Mikołaj Ustrzyński, klasy 1f (8 miejsce), Radosław Fura z klasy 1a (9 miejsce), Małgorzata Pawlik z klasy 1d (12 miejsce), Emilia Witek z klasy 1c (12 miejsce), Michał Wardas z klasy 1e (15 miejsce).

Matematyka – kl. 2

LAUREACI: Maciej Warcholak z klasy 2e (9 miejsce),  Dominik Hajduk z klasy 2a (13 miejsce)

Matematyka – kl. 3

LAUREAT: Anna Dziedzic z klasy 3e (12 miejsce)

 

Ogólnopolskim Konkursie na Komiks, Inspirowany Japońskim Komiksem Manga

Pierwsza nagroda w kategorii autorski komiks barwny: Zuzanna Józefczyk z klasy 3d

Wyróżnienie w kategorii komiks czarno biały: Aleksandra Wiśniewska z klasy 3e

 

Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe – Gimnazjada

I MIEJSCE: Karol Haluch z klasy 1b

 

Wojewódzkie Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe – Gimnazjada

12 MIEJSCE: Karol Haluch z klasy 1b

 

Mistrzostwa Krakowa Szkół Gimnazjalnych w Szachach

I MIEJSCE DRUŻYNOWO: Dziedzic Anna z klasy 3e, Zofia Nowak z klasy 2e, Cecylia Strzeduła z klasy 1d

V MIEJSCE: Jan Gawor z klasy 1b

 

Igrzyska Szkół Katolickich w Krakowie (siatkówka)

III MIEJSCE: drużyna w składzie – Weronika Wiecheć, Anna Kłósek, Agnieszka Kyrcz, Aneta Kłósek, Natalia Głowacka, Szymon Barnat, Sebastian Salwowski, Sebastian Tatko, Anna Miętka, Jakub Bugaj, Szymon Jabłonka

 

Igrzyska Szkół Katolickich w Krakowie (piłka ręczna – dziewczyny)

II MIEJSCE: KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Krakowie

 

Wiosenne Sztafetowe Biegi Przełajowe  – GIMNAZJADA

VII MIEJSCE DRUŻYNOWO:Zuzanna Bednarczyk, Alicja Bubula, Natalia Dudzik, Magdalena,Alicja Gąsłowska, Gwizdowska, Aleksandra Jastrzębska, Małgorzata Juszkiewicz, Oliwia Kaczyńska, Kaja Kozakiewicz, Katarzyna Majtyka, Wiktoria Znamirowska

 

 

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – WEWNĘTRZNE

 

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World MultiplicationTable Day – WMTDay)

Eksperci Tabliczki Mnożenia Kostki:

Z klas pierwszych: Wiktoria Radwan z klasy 1d

Z klas drugich: Maciej Warcholak z klasy 2e

Z klas trzecich: Piotr Zięba z klasy 3a

 

Konkurs Wiedzy o Londynie

I MIEJSCE: Daniel Czerniawski z klasy 2b

II MIEJSCE: Grzegorz Adamski z klasy 3a

III MIEJSCE: Karol Małysa z Klasy 3a

 

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

w Języku Angielskim i Niemieckim

Kategoria – j. angielski

I MIEJSCE: Olga Kozioł z klasy 1f

II MIEJSCE: Julia Miętka z klasy 2b

III MIEJSCE: Zuzanna Bąk z klasy 2d, Paweł Nazim z klasy 2e

 

Kategoria – j. niemiecki

I MIEJSCE: Martyna Kaczyńska z klasy 2b

II MIEJSCE: Zosia Szymańska z klasy 2b

III MIEJSCE: Weronika Wiecheć z klasy 3c

 

Eliminacje do Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

ZWYCIĘZCY: Wiktora Kolaszyńska z klasy 3a, Igor Majerczak z klasy 3e,  Natalia Głowacka z klasy 1d, Małgorzata Pawlik z klasy 1d, Aneta Kłósek z klasy 1d, Natalia Izbińska z klasy 1f, Gabriela Kaczmarczyk z klasy 2b

 

Dzień Sportu z Okazji Święta Patrona Naszej Szkoły św. Stanisława Kostki

I MIEJSCE: Klasa 3a

II MIEJSCE:  Klasa 3c

III MIEJSCE: Klasa 3b

 

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora

I MIEJSCE: Sebastian Tatko z klasy 3b

II MIEJSCE: Oskar Zacharski z klasy 3c

III MIEJSCE: Jakub Bugaj z klasy 3b

 

II Turniej Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną

I MIEJSCE: GANG CYGANA

II MIEJSCE: CHUCHER BONZO

III MIEJSCE: FC Drzewce

Konkurs Wiedzy o Patronie Naszej Szkoły św. Stanisławie Kostce

I MIEJSCE: Agnieszka i Aleksandra Wiśniewskie z klasy 3e

II MIEJSCE: Natalia Nader z klasy 2b

III MIEJSCE: Marta Anioł z klasy 3e

WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Kolaszyńska z klasy 3a i Elżbieta Śmietana z klasy 2e

 

Recytatorski Konkurs Walentynkowy „Słowa w miłość zaklęte”

I MIEJSCE: Wiktoria Radwan z klasy 1d

II MIEJSCE: Natalia Izbińska z klasy i Małgorzata Pawlik z klasy 1d

III MIEJSCE: Alicja Bubula z klasy 1f i Julia Łukaszewska z klasy 2e

WYRÓŻNIENIE: Barbara Bubka z klasy 3c, Zuzanna Mędygrał z klasy 2f, Alicja Rygiel z klasy 1e

 

Konkurs z Literatury Angielskiej

I MIEJSCE: Natalia Bajer z klasy 1b

II MIEJSCE: Maria Nawrot z klasy 3c

III MIEJSCE: Aleksandra Wisniewska z klasy 3e

WYRÓŻNIENIE: Małgorzata Trybuła z klasy 2f

 

Konkurs poetycki z fizyki

I MIEJSCE: Julia Siuta z klasy 3d

 

Konkurs plastycznego z fizyki  ”Kosmos dla ludzi, ludzie dla  kosmosu” 

I MIEJSCE: Zuzanna Józefczyk z klasy 3d

II MIEJSCE: Wiktoria Kolaszyńska z klasy 3a

WYRÓŻNIENIE: Anna Sepielak z klasy 3a

 

Konkurs na plakat reklamujący wieczorek poezji miłosnej „Słowa w miłość zaklęte”

I MIEJSCE: Alicja Oczkowska i Anna Ptak z klasy 2c

II MIEJSCE: Anna Dziedzic i Sylwia Gzyl z klasy 3e

III MIEJSCE: Olga Kozioł z klasy 1f

WYRÓŻNIENIE: Natalii Izbińska z klasy 1f

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Zasadach i Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

I MIEJSCE: Wiktoria Kalamus z klasy 3d

II MIEJSCE: Michał Gackowski z klasy 1f

III MIEJSCE: Błażej Lebiest z klasy 1b

 

Konkurs Historyczny dla Klas Pierwszych „Dziedzictwo kulturowe antyku”

I MIEJSCE: Piotr Banaśkiewicz  z klasy 1a

II MIEJSCE: Marta Bednarczyk z klasy 1c

III MIEJSCE: Arkadiusz Korzeniak z klasy 1e

 

Konkurs Historyczny dla Klas Drugich „Wojny XVII wieku przyczyną kryzysu Rzeczypospolitej”

I MIEJSCE: Daniel Czerniawski klasy 2b

II MIEJSCE: Zofia Jurowska z klasy 2b

III MIEJSCE: Sara Piwowarczyk i Kinga Orzechowska klasy 2b

 

Konkurs Historyczny dla Klas Trzecich „Zrywy niepodległościowe Polaków (powstanie listopadowe, styczniowe i krakowskie)”

I MIEJSCE: Grzegorz Adamski i Jakub Miłowski klasy 3a

III MIEJSCE: Agnieszka Wiśniewska klasy 3e

 

Konkurs Informatyczny „Gazetka na Dzień Otwarty”

I MIEJSCE: Alicja Rygiel z klasy 1e

II MIEJSCE: Olga Kozioł z klasy 1f

III MIEJSCE: Aleksandra Wisniewska z klasy 3e

Sukcesy 2013/2014

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – ZEWNĘTRZNE

 

XX Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

 Konkurs literacki „Powrót do Twojej Itaki”

 

III MIEJSCE: Zuzanna Radek z klasy 2c za wiersz „Brzegi, na których nas nie ma”

WYRÓŻNIENIE: Stanisław Lorys z klasy 2a za tekst „Przystanek tramwajowy do nowej Itaki”

 

Konkurs recytatorski „Proza i Poezja Antyku”

 

II MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy 2c oraz Stanisław Lorys z klasy 2a

III MIEJSCE: Zuzanna Radek z klasy 2c

WYRÓŻNIENIE: Kinga Piwowarczyk z klasy 2a

 

Konkursu plastycznego „Odyseusz nieustraszony podróżnik”

 

WYRÓŻNIENIE: Paweł Dużyk z klasy 2a

 „Festiwal młodego słowa”

 

NAGRODA GŁÓWNA: Zuzanna Radek z klasy 2c

WYRÓŻNIENIE: Stanisław Lorys z klasy 2a

„Julian Tuwim. Festiwal wierszy i piosenek”

 

FINAŁ: Zuzanna Radek z klasy 2c

 

Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt: ,,Bolek i Lolek wiecznie młodzi”

 

WYRÓŻNIENIE:  Zuzanna Józefczyk z klasy 1d

Wojewódzki konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez MLZPiT „Krakowiak

 

II MIEJSCE: Zespół wokalno-instrumentalny „KOSTKA”

II MIEJSCE: Zuzanna Radek z klasy 2c

Konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”

 

I MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy 2c oraz Stanisław Lorys z klasy 2a

WYRÓŻNIENIE: Michał Czechowski z klasy 2c

 

XI Krakowski Konkurs Recytatorski

 

II MIEJSCE: Wiktoria Sikorska klasy 2c

 

Finał III Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Niektórzy lubią poezję”

 

II MIEJSCE: Wiktoria Sikorska klasy 2c

IV MIEJSCE: Stanisław Lorys z klasy 2a

Finał I Podgórskiej Bitwy na Talenty

 

I MIEJSCE: Zuzanna Radek z klasy 2c i Stanisław Lorys z klasy 2a

 

Multitest 2013

 IV MIEJSCE: Karolina Pachota z klasy 1a

 

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 Uczniowie zakwalifikowani do etapów rejonowych

FIZYKA: Iwona Małysa z klasy 3a

GEOGRAFIA: Grzegorz Adamski z klasy 1a

HISTORIA: Wiktoria Sikorska z klasy 2 C i Grzegorz Adamski z klasy 1a

INFORMATYKA: Michał Jastrzębski z klasy 2a

J. NIEMIECKI: Kinga Kmiecik z klasy 2c

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – WEWNĘTRZNE

 

Rodzinna Szopka Krakowska

 

I MIEJSCE: Wiktoria Michta i M. Szczakowska z klasy 1c

II MIEJSCE: Oskar Zacharski z klasy 1c oraz Karol i Kordian Jania z klasy 1b

III MIEJSCE: Emilia Majewska, Maria Nawrot, Anna Paduch Anna Kłósek z klasy 1c

WYRÓŻNIENIE:  Jakub Grochot z klasy 1c

Konkurs Kolęd

 Kategoria – j. angielski

 

IMIEJSCE:  Weronika Juras z klasy 1b i Agata Prusak z klasy 1d Karol Małysa z klasy 1a

II MIEJSCE: Barbara Bubka, Emilia Majewska, Kamila Majkowska, Oskar Zacharski z klasy 1c

III MIEJSCE: Klasa 2c

 

Kategoria – j. niemiecki

 

I MIEJSCE : Barbara Bubka, Emilia Majewska i Kamila Majkowska z klasy 1c

II MIEJSCE: Klasa 2c

III MIEJSCE: Klasa 3a

 

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

I MIEJSCE: Piotr Zięba i Adam Miąsko z klasy 1a

WYRÓŻNIENIE:     Faustyna Matoga z klasy 1d, Jakub Lalik z klasy 2a, Zuzanna Radek i Wiktoria Sikorska z klasy 2c

 

 Konkursu o Krajach Niemieckojęzycznych

 KLASY PIERWSZE

 

I MIEJSCE: EMILIA WOJCIECHOWSKA z klasy 1 A

II MIEJSCE: ALEKSANDRA WIŚNIEWSKA z klasy 1 E

III MIEJSCE: MARIA NAWROT z klasy 1 C

 

KLASY DRUGIE

 

I MIEJSCE: KINGA KMIECIK z klasy 2 C

II MIEJSCE: PATRYCJA CZEPANIS z klasy 2 C

III MIEJSCE: WIKTORIA SIKORSKA z klasy 2 C

 

Deutsch Wagen Tour

 PROJEKT:  Klasa 1c i 2c

Sukcesy 2016/2017

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI

2016/2017

 

KONKURSY KURATORYJNE 2016/2017 – ETAP WOJEWÓDZKI

LAUREACI

GEOGRAFIA: Magdalena Bąk z kl. 3d

FIZYKA:  Maciej Warcholak z kl. 3e

JĘZYK POLSKI: Paulina Kasprzyk z kl. 3c

KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ: Daniel Czerniawski z kl. 3b

KONKURS BIBLIJNY „Z MĄDROŚCIĄ PROROKÓW PRZEZ ŻYCIE”: Daniel Czerniawski z kl. 3b

 

FINALIŚCI

GEOGRAFIA: Zuzanna Bąk z kl. 3d, Jan Gawor z kl. 2b

JĘZYK ANGIELSKI: Marta Bednarczyk z kl. 2c, Arkadiusz Korzeniak z kl. 2e, Paweł Nazim z kl. 3e

JĘZYK NIEMIECKI: Sara Majkowska z kl. 2f, Sarah Oszajca z kl. 3d

JĘZYK POLSKI: Aldona Krzyworączka z kl. 1g

 

Konkurs Kuratoryjny – INFORMATYKA

ETAP WOJEWÓDZKI: Michał Gackowski z kl. 2f

ETAP WOJEWÓDZKI: Mateusz Wronka z kl. 3e

 

 

INNE KONKURSY ZEWNĘTRZNE

 

XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej”

WYRÓŻNIENIE: Kinga Olewicz z kl. 1E

LIST GRATULACYJNY: Igor Cholewiński z kl. 1c

 

II Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny

II MIEJSCE: Agata Woźny z kl. 3a

WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Kula z kl. 3c

 

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa „Mój Kraków. Łączymy pokolenia”

LAUREAT: Natalia Głowacka z kl. 2d Aneta Kłósek z kl. 2d, Mateusz Francik z kl. 1g

WYRÓŻNIENIE: Natalia Izbińska z kl. 2f

 

IV Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

III MIEJSCE Daniel Czerniawski z kl. 3B

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

WYRÓŻNIENI  Mateusz Francik z kl. 1g, Michał Gackowski z kl. 2f, Maciej Warcholak z kl. 3e  

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki –  Olimpus

LAUREACI Kacper Paciorek z kl. 1e (3 miejsce), Michał Kępka z kl. 1e , Filip Fryczek z kl. 1e, Adrian Wójcik z kl. 1a, Tomasz Otręba z kl. 1a

LAUREACI Jan Gargaś z kl. 3a, Dominik Hajduk z kl. 3a  

 

Konkurs Matematyczny PANGEA

IV MIEJSCE Kacper Paciorek z kl. 1e

 

Olimpiada Olimpus z Fizyki

LAUREACI Daniel Kowalówka z kl. 3d, Julia Miętka z kl. 3b, Maciej Warcholak z kl. 3e, Michał Wardas 2e

 

Ogólnopolska Olimpiada Bezpieczny Uczeń i Technik

LAUREACI Magdalena Bąk z kl. 3d, Michał Walczyk z kl. 1e

 

Olimpiada Olimpus z Geografii

LAUREAT Jan Gawor z kl. 2b

 

Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego EDU PINGWIN

I MIEJSCE Sara Majkowska z kl. 2f

III MIEJSCE Sarah Oszajca z kl. 3d

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Angielskiego –  Olimpus

DYPLOM LAUREATA Wiktoria Dawiec z kl. 1c, Hubert Jakubowski z kl. 1h, Tomasz Otręba z kl. 1a , Kamil Tynka z kl. 1f, Maryla Tomaszek z kl. 1f

DYPLOM LAUREATA Marta Bednarczyk z kl. 2c, Arkadiusz Korzeniak z kl. 2e, Michał Gackowski z kl. 2f, Inga Łach z kl. 3d, Maja Fordońska z kl. 3e,                    Patryk Synowski z kl. 3e

 

Festiwal Zdrowych Filmów zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Krakowie

I MIEJSCE Patryk Zago z kl. 2a, Piotr Kęsek z kl. 2a, Maria Górka z kl. 2 a,
Katarzyna Majtyka z kl. 2a, Damian Sroka z kl. 2a, Kaja Kozakiewicz z kl. 2a oraz Jan Kołodziejski z kl. 2a

 

Mistrzostwa Krakowa Szkół Gimnazjalnych w Szachach

I MIEJSCE DRUŻYNOWO Jakub Cichoń z kl. 1e, Jan Gawor z kl. 2b, Tomasz Piękosz kl. 3d

II MIEJSCE Jan Gawor z kl. 2b

 

Wojewódzkie Zawody Szkół Gimnazjalnych w Szachach

IX MIEJSCE DRUŻYNOWO Jakub Cichoń z kl. 1e, Jan Gawor z kl. 2b, Tomasz Piękosz kl. 3d

 

Igrzyska Gimnazjów Katolickich

KOSZYKÓWKA  I MIEJSCE

SIATKÓWKA  II MIEJSCE

 

GIMNAZJADA

Narciarstwo Alpejskie XVI MIEJSCE: Zuzanna Ziajko z kl. 1c

Pływanie VI MIEJSCE: Szymon Hanf z kl. 1d

 

Indywidualna Liga Lekkiej Atletyki

Bieg  na 1000 metrów II MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 2b

Bieg na 600 metrów IV MIEJSCE: Wiktoria Znamirowska z kl. 2f

 

Wojewódzkie Zawody w Lekkiej Atletyce

Bieg  na 1000 metrów  V MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 2b

Bieg na 600 metrów X MIEJSCE: Wiktoria Znamirowska z kl. 2f

 

Indywidualne Biegi Przełajowe

I MIEJSCE: Karol Haluch z kl. 2b

VIII MIEJSCE: Wiktoria Znamirowska z kl. 2f

 

Spartakiada Dzielnicy XII

Konkurencje: siatkówka, koszykówka, tor przeszkód, bieg na czas, rzut piką lekarską, skok w dal z miejsca III MIEJSCE

 

VII turniej szachowy  o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Krakowie

I MIEJSCE: Jan Gawor z kl. 2b

III MIEJSCE: Jakub Cichoń z kl. 1e

 

Turnieje organizowane przez Straż Miejską

Tenis stołowy III MIEJSCE: Miłosz Wójcik z kl. 3e

Koszykówka  I MIEJSCE

 

KONKURSY WEWNĘTRZNE

  • Szkolna Liga Zadaniowa, czyli Konkurs na Najlepszego Matematyka Kostki
  • Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w Języku Angielskim i Niemieckim
  • Konkurs na ekslibris kostkowej biblioteki
  • Konkurs „Rapujący fizyk KOSTKI”
  • Konkurs „Złoty wiek – Rzeczypospolita w XVI w.”
  • Konkurs „Dzieje i kultura antyku”
  • Konkurs „Śladami średniowiecza”
  • Konkurs Wiedzy o Patronie – św. Stanisławie Kostce
  • Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie
  • Konkurs „Rodzinna Szopka Krakowska”
  • I Walentynkowy turniej piłkarzów
  • I Turniej Dzikich Drużyn w Unihokeja
  • III Turniej Dzikich Drużyn w Piłkę Nożną
  • II Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora.
  • Dzień Sportu z Okazji Święta Patrona Naszej Szkoły św. Stanisława Kostki
Sukcesy 2014/2015

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – ZEWNĘTRZNE

 

XXI Krakowski Turniej o Wiedzy o Antyku i Mitologii

Konkurs recytatorski „Proza i poezja antyku”

III MIEJSCE: Michał Czechowski z klasy 3c

 

IV Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej 

I MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy 3c

WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Radek z klasy 3c

 

Małopolski konkurs recytatorski poezji K. I. Gałczyńskiego „Siódme niebo”

WYRÓŻNIENIE: Stanisław Lorys z klasy 3a i Zuzanna Radek z klasy 3c

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: Wiktoria Sikorska z klasy 3c

 

Konkurs literacki i plastyczny inspirowanym sztuką Japonii ,,Manga”

WYRÓŻNIENIE  w kategorii autorski jednostronicowy komiks manga: Zuzanna Józefczyk z klasy 2d

 

Konkurs recytatorski pt.: „Poezja Jana Twardowskiego”  

WYRÓŻNIENIE: Zuzanna Mędygrał z klasy 1f

 

IV Małopolski konkurs recytatorski „Niektórzy lubią poezję”

GRAND PRIX: Stanisław Lorys z klasy 3a

WYRÓŻNIENIE: Michał Czechowski z klasy 3c

 

Turniej Jednego Wiersza „O laur Jubilata” 

GRAND PRIX: Zuzanna Radek z klasy 3c

 

XII  Krakowski konkurs recytatorski

I MIEJSCE: Stanisław Lorys z klasy 3a

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki „WHITE FIESTA 2014″ w Kownie na Litwie

Udział: : Zuzanna Radek z klasy 3c

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapów rejonowych

BIOLOGIA: Karolina Pachota z klasy 2a i Aleksandra Wiśniewska z klasy 2e

CHEMIA: Kinga Kmiecik z klasy 3c i Kacper Kuć z klasy 2a

GEOGRAFIA: Maciej Grzybacz z klasy 2a

HISTORIA: Wiktoria Sikorska z klasy 3c i Grzegorz Adamski z klasy 2a

INFORMATYKA: Kacper Bisaga, Michał Jastrzębski, Jakub Lalik z klasy 3a, Igor Majerczak z klasy 2e, Mateusz Wronka z klasy 1e

MATEMATYKA: Adam Utnik, Michał Jastrzębski z klasy 3a

ANGIELSKI: Karolina Pachota z klasy 2a

NIEMIECKI: Sarah Oszajca z klasy 1d

POLSKI: Kinga Piwowarczyk z klasy 3a

WIEDZA O SPOŁECZEŃŚTWIE: Piotr Dziki z klasy 2c i Igor Majerczak z klasy 2e

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapów wojewódzkich

BIOLOGIA: Karolina Pachota z klasy 2a

HISTORIA: Wiktoria Sikorska z klasy 3c

INFORMATYKA: Michał Jastrzębski, Jakub Lalik z klasy 3a

MATEMATYKA: Adam Utnik z klasy 3a

ANGIELSKI: Karolina Pachota z klasy 2a

POLSKI: Kinga Piwowarczyk z klasy 3a

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea”

FINALISTA:  Dominik Hajduk z klasy 1a

 

Ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa z języka polskiego  Galileo

WYRÓŻNIENIE: Paulina Kasprzyk, Anna Ptak i Aleksandra Gałaś z klasy 1c

 

Ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa z języka niemieckiego  Galileo

DYPLOM  LAUREATA za zajęcia pierwszego miejsca: Sarah Oszajca z klasy 1d

 

Ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa z języka niemieckiego  Olimpus

DYPLOM  LAUREATA za zajęcia trzeciego miejsca: Sarah Oszajca z klasy 1d

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z matematyki – Olimpus

Wyniki- Ranking

Imię Nazwisko Klasa Suma punktów Miejsce Opis
Matematyka- kl.1
Maciej Warcholak 1E 226 8 Dyplom laureata
Jan Gargaś 1A 212 15 Dyplom laureata
Dominik Hajduk 1A 200 21 Dyplom uznania
Gabriela Kurpisz 1F 194 24 Dyplom uznania
Jakub Krawczak 1A 190 26 Dyplom uznania
Agata Woźny 1A 184 29 Dyplom uznania
Maksymilian Babik 1F 180 31 Dyplom uznania
Natalia Teper 1A 180 31 Dyplom uznania
Gabriela Leśny 1F 176 33 Dyplom uznania
Zuzanna Bąk 1D 174 34 Dyplom uznania
Dawid Kowalczyk 1F 170 36 Dyplom uznania
Kacper Gil 1F 170 36 Dyplom uznania
Maja Andrysik 1E 170 36 Dyplom uznania
Alan Krochmal 1A 166 38 Dyplom uznania
Dawid Wołkowicz 1A 160 41 Dyplom uznania
Magdalena Bąk 1D 160 41 Dyplom uznania
Wiktor Bigaj 1A 152 45 Dyplom uznania
Klaudia Musiał 1D 150 46 Dyplom uznania
Domiknik Łach 1F 146 48 Dyplom uznania
Matematyka- kl.2
Anna Dziedzic 2E 192 25 Dyplom uznania
Jerzy Bujak 188 27 Dyplom uznania
Agnieszka Wiśniewska 2E 188 27 Dyplom uznania
Aleksandra Wiśniewska 2E 186 28 Dyplom uznania
Karolina Pachota 2A 184 29 Dyplom uznania
Jarosław Kucharski 2C 180 31 Dyplom uznania
Jakub Grochot 2C 162 40 Dyplom uznania
Damian Stawiarski 2C 156 43 Dyplom uznania
Wiktoria Mazur 2A 132 55 Dyplom uznania
Matematyka- kl.3
Adam Utnik 3A 206 18 Dyplom uznania
Michał Jastrzębski 3A 172 35 Dyplom uznania

 

SUKCESY UCZNIÓW KOSTKI – WEWNĘTRZNE

 

Konkurs ortograficzny „Ortografia i biografia”

I MIEJSCE: Krzysztof Leniart z klasy 1c
II MIEJSCE: Mateusz Wronka z klasy 1e
III MIEJSCE: Paulina Kasprzyk z klasy 1c

WYRÓŻNIENIE: Elżbieta Śmietana z klasy 1e, Julia Wysocka z klasy 1d, Zuzanna Bąk z k1asy 1d

 

Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza KOSTKI

I MIEJSCE:  Emilia Majewska z klasy 2c
II MIEJSCE: Aleksandra Wiśniewska z klasy 2e
III MIEJSCE: Kinga  Orzechowska z klasy 1b

WYRÓŻNIENIE: Szymon Babrzymąka i Elżbieta Śmietana z klasy 1e, Krzysztof Leniart z klasy 1c, Barbara Bubka z klasy 2c, Karolina Pachota z klasy 2a

 

Konkurs recytatorski w językach obcych

I MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy 3c

II MIEJSCE:  Wiktoria Kula i Aleksandra Gałaś  z klasy 1c oraz Michał Czechowski z klasy 3c
III MIEJSCE: Dawid Cieślak z klasy 1c

WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Jacher z klasy1b, Paulina Kasprzyk z klasy 1c,  Lidia Rynduch z klasy1f

 

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

w języku angielskim i niemieckim

 

Kategoria – j. angielski

I MIEJSCE: Natalia Nader z klasy 1b

II MIEJSCE: Michał Czechowski z klasy 3c

III MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy 3c, Paweł Nazim i Miłosz Wójcik z klasy 1e

Kategoria – j. niemiecki

I MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy 3c i Miłosz Wójcik z klasy 1e

II MIEJSCE: Agnieszka Wiśniewska i Aleksandra Wiśniewska z klasy 2e

III MIEJSCE: Adam Grzesło z klasy 2e

 

Konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz”

I MIEJSCE: Anna Werner z klasy 3c
II MIEJSCE: Agnieszka Korbut z klasy 2c

III MIEJSCE:  Natalia Nader z klasy 1b

IV MIEJSCE: Szymon Dutka z klasy 1e

V MIEJSCE: Kinga Kmiecik z klasy 3c

VI MIEJSCE: Franciszek Lewiński z klasy 3a

 

Konkurs historyczny pt. „Dziedzictwo kulturowe antyku”

I MIEJSCE: Sara Piwowarczyk z klasy 1b
II MIEJSCE: Oliwier Loojenga z klasy 1b

III MIEJSCE:  Julia Piejko  z klasy 1b

 

Konkurs matematyczny „10 wizyt w królestwie sprytu”

LAUREACI: Wiktor Bigaj i Jakub Krawczak z klasy 1 A oraz Patryk Synowski z klasy 1 E

 

III Wewnątrzszkolny Konkurs  Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

I MIEJSCE: Emilia Majewska z klasy IIc

II MIEJSCE: Natalia Kramarz z klasy IId

III MIEJSCE: Karol Małysa z klasy IIa

WYRÓŻNIENIE: Daniel Czerniawski i Jan Truchan z klasy 1 b

 

Konkursu wiedzy o Świętym Patryku i jego święcie

I MIEJSCE: Natalia Kramarz z klasy 2d, Elżbieta Śmietana z klasy 1 e

II MIEJSCE: Karolina Grabowska z klasy 3c

III MIEJSCE: Maja Fordońska z klasy 1e

Sukcesy 2012/2013

Konkurs recytatorski „Poezja kobiet” organizowany przez Dom Kultury „Podgórze
I MIEJSCE: Michał Czechowski z klasy I B
II MIEJSCE: Stanisław Lorys z klasy I A i Wiktoria Sikorska z klasy IC

II Małopolski Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”
WYRÓŻNIENIE: Stanisław Lorys z klasy I A

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny
II MIEJSCE za prace fotograficzną: Kinga Kmiecik z klasy I C

Ogólnopolska olimpiada z języka niemieckiego
LAUREATEM za zajęcie 10 miejsca: Jan Samp z klasy I A

Nagroda w Turnieju Jednego Wiersza O Laur Jubilata
Zuzanna Radek z klasy I C

Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
I MIEJSCE: Kinga Kmiecik z klasy I C
II MIEJSCE: Iwona Małysa z klasy II A
III MIEJSCE: Magdalena Ostafin z klasy II B

Wewnątrzszkolny konkurs literacki o „Złote Pióro Kostki”
I MIEJSCE: Iwona Małysa z klasy II A
WYRÓŻNIENIE: Kinga Piwowarczyk z klasy I A

Wewnątrzszkolny konkurs fotograficzny – „Zimowy Krajobraz”
I MIEJSCE: Karolina Grabowska z klasy I C
II MIEJSCE: Michał Czechowski z klasy I B
III MIEJSCE: Wiktoria Sikorska z klasy I C

I Międzyklasowe Zawody Sportowe o Puchar Dyrektora „KOSTKI”.

Klasa Piłka nożna Siatkówka Koszykówka Suma pkt. Klasyfikacja końcowa
Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty
1A III 3 III 3 IV 2 8 III
1B I 5 I 5 II 4 14 I
1C V 1 V 1 V 1 3 V
2A IV 2 IV 2 III 3 7 IV
2B II 4 II 4 I 5 13 II