Model kształcenia w klasie geopolitycznej zakłada poszerzenie wiedzy z geografii i historii oraz rozwijanie kompetencji w zakresie swobodnego posługiwania się językiem angielskim na wysokim poziomie. KOSTKA współpracuje z wieloma placówkami jezuickimi z całego świata, co daje uczniom możliwość poznania różnych kultur i nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych krajów.
W ten sposób wiedza teoretyczna może zostać skonfrontowana z realnym doświadczeniem i praktyką. Dodatkowo współpracując z uczelniami wyższymi – Instytutem Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Instytutem Nauk o Polityce i Administracji Akademii Ignatianum, uczniowie klasy o tym profilu regularnie uczestniczą w warsztatach i spotkaniach akademickich poszerzających wiedzę szkolną.

Ucząc się w KOSTCE można wyruszyć z nami w świat, poznawać inne kraje, spotykać się z rówieśnikami ze szkół jezuickich z całego świata. Dziś pokazujemy jak nasza współpraca zagraniczna do tej pory wglądała. Nie zaprzestajemy jednak działań, w czasie zdalnym łączymy się z przyjaciółmi z innych krajów on-line. Mamy także nadzieję, że już wkrótce znów będziemy mogli wyruszyć razem w drogę.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość udziału nie tylko w wyjazdach zagranicznych, ale także wielu wspaniałych wycieczkach krajowych. Szczególną popularnością cieszą się rajdy organizowane przez Pana profesora Szymona Tarkowskiego.

Wyruszając z nami w podróże te bliższe i dalsze może przydać się znajomość języków obcych. Dlaczego warto się ich uczyć i to nie tylko języka angielskiego? Posłuchajcie Pani profesor Agnieszki Krupy.

Do nauki języków obcych zachęca także nasza uczennica Wiktoria, szczególnie pokazując zalety uczenia się języka niemieckiego!

W KOSTCE dbamy całościowy rozwój naszych uczniów, stąd tak ważna jest troska o aktywność fizyczną młodzieży. Wiele różnorodnych zajęć sportowych do tego zachęca, a najbardziej wytrwali ćwiczą często już od świtu! Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem naszych wspaniałych wuefistek: Pani profesor Sylwii Biernat i Pani profesor Ewy Sadłoń.