Uczniowie KOSTKI wzięli udział w wyjściu na XXI Międzynarodowe Targi Książki. Głównym celem wyprawy było spotkanie ze znanymi pisarzami, dziennikarzami, podróżnikami i publicystami. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi „Czytam i staję się wolny”.

O 9:30 zebraliśmy się w bibliotece, podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy na autobus. Kiedy dojechaliśmy na miejsce stanęliśmy w bardzo długiej kolejce. Po 20 minutach czekania w końcu weszliśmy. Przez 3 godziny chodziliśmy po stanowiskach i kupowaliśmy książki. Zadowoleni zakupami wyszliśmy z hal i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Jak zwykle Targi bardzo nam się podobały i w przyszłym roku na pewno znowu się wybierzemy.

Maria Mazur kl. II B

Iga Szwajkosz, nauczyciel bibliotekarz