Drugie już Spotkanie Środowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym uczestniczyli Kostkowicze w dniu 13.05.2015 odbyło się pod hasłem „Wynalazki, które zmieniły dzieje ludzkości”. Pogoda i humor dopisywały przez cały czas. Dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy o próżni. W oświadczeniu polegającym na próbie rozłączenia dwóch półkuli połączonych ze sobą dzięki odessaniu ze środka powietrza ¬ stworzeniu próżni ¬ wzięli udział ochotnicy, w tym uczniowie naszej szkoły. Nie obyło się bez śmiechu i braw. Również z pomocą próżni wykładowca udowodnił, że ciała lżejsze spadają szybciej od tych o większej masie z powodu oporu powietrza. Oprócz tego, mieliśmy okazję przypomnieć sobie kilka informacji o świetle i jego właściwościach z poprzedniego wykładu. Mnie osobiście, ponownie zresztą, najbardziej urzekło widmo światła białego. Podróż powrotna przebiegła również spokojnie i około godziny 18.15 byliśmy pod szkołą.
Anna Dziedzic 2E

13 maja poszliśmy na wykład o temacie „Eksperymenty, które zmieniły oblicze fizyki”. Odbyły się one w kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju. Wykład był bardzo ciekawy i pełen eksperymentów: ze światłem, równią pochyłą, próżnią i elektrycznością. Obejmował czasy od Galileusza aż do XX wieku. Mimo iż nie przerabialiśmy jeszcze większości z tych tematów, były one dla nas zrozumiałe i bardzo ciekawe. Wykład trwał godzinę. Wyszliśmy z niego o wiele bardziej zainteresowani fizyką.
Emilia Majewska 2c

Zdzisława Rogozińska, nauczyciel fizyki