#ZłoteSzkołyNBP

WIZYTA KOSTKOWICZÓW Z 3A i 3D W CENTRUM PIENIĄDZA NBP W WARSZAWIE – CZYLI KOLEJNA LEKCJA Z EKONOMIĄ W TERENIE…

Już większość naszych Kostkowiczów odwiedziła Krakowski Salon Ekonomiczny NBP. 

By zrobić kolejny krok w edukacji ekonomicznej, uczennice i uczniowie klas 3A i 3D wybrali się w podróż do Warszawy – na nowe spotkanie z EKONOMIĄ.  Wszyscy dostali zadanie – POZNAĆ FASCYNUJĄCY ŚWIAT PIENIĄDZA i podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami z tego spotkania – EKONOMIA PODAJ DALEJ!! 

Zapraszamy Was na NOWĄ PRZYGODĘ, wyjątkową lekcję z ekonomią w terenie  w CENTRUM PIENIĄDZA NBP IM. SŁAWOMIRA S. SKRZYPKA, gdzie możesz poznać  dzieje pieniądza oraz jego rolę na tle gospodarczo – społecznej historii świata i Polski.

 

Wycieczka szkolna do CENTRUM PIENIĄDZA NBP w Warszawie była bardzo dobrym pomysłem. Dzięki niej dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat historii pieniądza. Miałam również możliwość zobaczyć monety i banknoty kolekcjonerskie. Obsługa była bardzo życzliwa, a osoba prowadząca przekazywała wiedzę z ogromną pasją. Bardzo ciekawą atrakcją (jak w Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP:)) była możliwość podniesienia prawdziwej sztabki złota, co było nielada wyzwaniem dla wielu z moich kolegów i koleżanek. Uważam, że odwiedziny w Centrum Pieniądza NBP to idealny pomysł na spędzenie czasu z rodziną, ponieważ wystawy są tak różnorodne, że każdy znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie.

Natalia Arendarczyk 

Filmowe podsumowanie wizyty

A może zechcesz zobaczyć WSPOMNIENIA KOSTKOWICZÓW z CENTRUM PIENIĄDZA NBP w Warszawie w formie merytorycznych prezentacji?

Skarbiec (Centrum NBP)

Banki Centralne na świecie