LEKCJE Z EKONOMIĄ Z EKSPERTEM – DR MATEUSZ KOWALCZE SJ ,,POWRÓCIŁ DO KOSTKI NA CHWILĘ…” 

10 marca 2022 roku Kostkowicze byli z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie na spotkaniach z ekspertami policyjnymi. Był to czas realizacji zadań programu ,,Złote Szkoły NBP – Bezpieczni w finansach osobistych”, kiedy teoria została połączona z praktyką…

Zabezpieczenia polskich banknotów obiegowych oraz kradzież tożsamości z wykorzystaniem dowodu osobistego – to był temat jednego ze spotkań. 

Jezuita, dr Mateusz Kowalcze – pracownik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie – w bardzo ciekawy sposób prezentował wówczas na przykładach rodzaje zabezpieczeń banknotów obiegowych. Niektórzy z nas pierwszy raz spoglądali na banknot ,,500 ZŁOTYCH” i poznawali tajniki jego nowoczesnych zabezpieczeń. 

W tym roku postanowiliśmy zaprosić tego PRZYJACIELA KOSTKI, choć na chwilę do nas… by pomógł nam w realizacji zadań trzeciej edycji programu ,,Złote Szkoły NBP – POZNAJEMY BANK CENTRALNY„. 

Tym razem, 27 lutego i 1 marca 2023 roku, podczas dwudniowych spotkań w murach KOSTKI z prawie wszystkimi klasami, wspomniany dr Mateusz Kowalcze SJ – były nauczyciel chemii i religii w Kostce, a obecnie pracownik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie – w praktyczny sposób przybliżył nam zabezpieczenia banknotów obiegowych i kolekcjonerskich (nie tylko w Polsce, bo porównywaliśmy także zabezpieczenia innych walut). 

Ekspert zachęcał nas także do dyskusji… a jak mu się udało? ZOBACZCIE SAMI!  

Wspomnienia czas zacząć…ZAPRASZAMY! 

WIZYTA W KWP w Krakowie w roku 2022:

#ZłoteSzkołyNBP LEKCJA Z EKONOMIĄ W TERENIE… WIZYTA KOSTKOWICZÓW W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W KRAKOWIE NA EDUKACYJNYCH SPOTKANIACH Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA FINANSÓW OSOBISTYCH

 

SPOTKANIA w 2023

Film: