Kraków, 23 sierpnia 2015 r.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie Prawni,
Szanowni Nauczyciele oraz Pracownicy AiO,
Przyjaciele i Dobroczyńcy KOSTKI!

o. Dyrektor - na strazy BHP

o. Pawel Brozyniak SJ

             Pragnę gorąco zaprosić wszystkich Uczniów, Rodziców, Opiekunów oraz Pracowników KOSTKI na wspólne sprzątanie. Rozpoczynamy od najbliższej środy, tj. 26 sierpnia, od godziny 15:00 przez kolejne dni do soboty. W miarę możliwości proszę przynieść ze sobą rękawiczki, ściereczki oraz wiaderka, jeżeli ktoś posiada odkurzacz przemysłowy to też się przyda.

            Z wielką radością zwracam się do Was u progu nowego roku szkolnego 2015/2016. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Kolejny raz są one bardzo pracowitym okresem.  W tym roku postanowiliśmy otworzyć kolejnych sześć oddziałów klas pierwszych. Mimo 144 nowych miejsc nie mogliśmy przyjąć ponad 120 kandydatów, w większości bardzo dobrych, zdolnych i utalentowanych uczniów. Cieszymy się tak wielkim zaufaniem i zainteresowaniem, jednocześnie doświadczamy ograniczonych możliwości przyjęcia tych, którzy wybrali KOSTKĘ będąc świetnymi kandydatami. Szczerze wszystkim życzę odnalezienia takich szkół, w których będziecie mogli zdobywać wiedzę i rozwijać wszechstronne indywidualne talenty, których daliście dowód wypełniając kwenstionariusze.

            Również w tym roku miesiące wakacyjne przeżywaliśmy pośród wielu remontów. Zakres prac jest wyjątkowo duży, obejmuje bowiem termomodernizację budynku głównego, wymianę instalacji centralnego ogrzewania i zimnej wody oraz toalety i pomieszczenia gospodarcze. Na pierwszym piętrze zaplanowaliśmy nową pracownie językową oraz nowe pomieszczenie dla Samorządu Uczniowskiego. Natomiast na drugim piętrze zostały zainstalowane ekrany akustyczne w pracowni muzycznej. Do końca miesiąca powinny pojawić się na parterze ponad 100 nowych szafek dla uczniów, nowe barierki na klatkach schodowych oraz drzwi aluminiowe w holu na pierwszym piętrze. Mimo upalnych i suchych tygodni, w niedzielę 13 sierpnia miała miejsce burza z bardzo intensywnymi opadami deszczu. W tym czasie trwały również prace remontowe na dachu sali gimnastycznej. Skutki nawałnicy odczuł najbardziej wycyklinowany w ubiegłym roku parkiet. Pomimo natychmiastowej akcji osuszania znaczna część parkietu została zalana. Najbliższy czas pokaże jak duże są zniszczenia i jaki zakres prac należy będzie wykonać podczas naprawy parkietu.

            Do tych ważnych dat dodajcie również informacje o rajdzie integracyjnym dla uczniów klas pierwszych. Spotykamy się 31 sierpnia (tj. poniedziałek) przed szkołą o godzinie 8:30. Szczegóły tutaj.

            Przypominam i bardzo gorąco proszę Uczniów klas pierwszych, aby w tym tygodniu uzupełnili informacje o rozmiarach na stroje szkolne w sekretariacie szkolnym, tak abyśmy mogli zdążyć na 1 października, na pasowanie uczniów klas pierwszych w święto Patrona szkoły. 

            Odpowiadając na zaproszenie Księdza Proboszcza Zbigniewa Bielasa z parafii Matki Bożej Dobrej Rady, Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawimy w kościele parafialnym w dniu 1 września tj. wtorek o godzinie 9:30. Po Mszy św. wspólnie, klasami, przejdziemy do szkoły. Informacja o szczegółowym planie zostanie zamieszczona na stronie internetowej lub będzie można ją uzyskać w sekretariacie szkolnym.

            Wypatrując zbliżających się wydarzeń i wspólnego bycia z każdym z Was, serdecznie pozdrawiam i modlitewnie wspieram.

            Do zobaczenia. Z Bogiem

/-/ o. Paweł Brożyniak SJ

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.