GALA zakończenia roku szkolnego 2014/2015 i pożegnania uczniów klas trzecich rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Barbary na Małym Rynku 8, którą sprawował Ojciec Paweł Brożyniak SJ Dyrektor Szkoły, Ojciec Dariusz Piórkowski SJ i  Ojciec Artur Niechwiej SJ. Następnie przeszliśmy uroczyście całą szkołą ulicą Floriańską do Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie uczniowie koła teatralnego Dwie Maski Kostki wystawili autorską sztukę „Co to będzie?”. W programie znalazła się również prezentacja wokalnych, recytatorskich i tanecznych Talentów KOSTKI.

W część oficjalną spotkania wprowadził nas Dyrektor Józef Rostworowski, który omówił słabe i mocne strony pracy KOSTKI w ostatnich trzech latach, kładąc szczególny nacisk na piękne i prestiżowe sukcesy uczniów. Gala ma także na celu wyrażenie uznania,   nagrodzenie i podanie do publicznej wiadomości osiągnięć uczniów i ich nauczycieli. Mamy wielu uczniów, którzy swoją nauką, pracą nad słabościami, konsekwencją w działaniu, kreatywnością, talentem, a także postawą aktywnego  wolontariusza i inicjatora wielu nie tylko szkolnych przedsięwzięć rozsławili dobre imię swoich rodzin i szkoły. To oni mają tytuły laureatów, finalistów, mistrzów olimpiad, konkursów, zawodów, festiwali o randze co najmniej wojewódzkiej.

Następnie na scenę został poproszony Ojciec Dyrektor Paweł Brożyniak, aby przedstawić idee nagrody 4W i odtajnić to, co do tej chwili pozostawało najbardziej strzeżoną tajemnicą Kostki. Nagrody 4W wręczane są uczniom KOSTKI w czterech kategoriach za: WIARĘjako głębokie przekonanie, że każda osoba może sprostać stawianym sobie wyzwaniom dzięki sumiennej pracy, to umacnianie innych w działaniu, dopingowanie ich, to wiara by marzenia i pragnienia innych się spełniały, WIEDZĘ jako całościowy rozwój osoby, dbanie o wyniki edukacyjne i wkraczanie na coraz to wyższy poziom rozwoju intelektualnego, istotna jest aktywność i umiejętność dzielenia się z rówieśnikami, pomaganie im w zwalczaniu trudności, WYTRWAŁOŚĆ jako bycie silnym fizycznie, psychicznie i duchowo. To wytrwała walka z własnymi słabościami, cierpliwe i sukcesywne dążenie do wyznaczonego sobie celu poprzez pracowitość i systematyczność i z nadzieją patrzeć w przód i WYZWANIE jako podejmowanie trudu stawania się kompetentnym, bycie wobec siebie wymagającym i osiąganie coraz wyższych celów. To jednocześnie reprezentowanie KOSTKI poza KOSTKĄ i przysparzanie jej chwały oraz blasku. To odwaga, by marzyć i zmieniać świat.

I następnie ważna chwila wręczenia dla uczniów statuetek 4W, których autorem jest Pan prof. ASP Karol Badyna. Po odczytanych laudacjach przez Ojca Pawła Brożyniaka Dyrektora szkoły Fundatorzy statuetek i Dyrekcja szkoły wręczyli nagrody w poszczególnych kategoriach:

WIARA – Michał Czechowski z klasy 3c

WIEDZA – Karolina Pachota z klasy 2a

WYTRWAŁOŚĆ – Wiktoria Sikorska z klasy 3c

WYZWANIE – Jakub Lalik z klasy 3a

oraz statuetek w kształcie kostki dla o. Artura Niechwieja SJ, wybranego przez uczniów KOSTKI i dla Anety Pietrzyk od Dyrekcji.

Kapituła przyznała nagrodę WYJĄTKOWY DLA KOSTKI dla Śp. Księdza Profesora Jana Kracika wybitnego przedstawiciela krakowskiego środowiska historycznego, sumiennego poszukiwacza prawdy i nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Naszą Galę uświetnił recital Pana Janusza Radka, artysta, wokalisty i aktora teatralnych inscenizacji muzycznych , a prywatnie ojca jednej z naszych uczennic. Jego kreatywność sceniczna, charyzma
i spontaniczność sprawiły, że stworzył niepowtarzalną atmosferę podczas Gali. Panie Januszu dziękujemy !

Licznie zgromadzona społeczność szkolna była dowodem na szacunek do mądrości, pracy, wytrwałości i sukcesów uczniów naszego gimnazjum i pracy nauczycieli. Obecność Ojca Prowincjała Jakuba Kołacza SJ i wielu innych gości  podniosła rangę naszej GALI. Słowa podziękowań kierujemy również do darczyńcy, dzięki któremu mieliśmy wielką radość być gospodarzami tak pięknej uroczystości w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Spełniły się również marzenia uczniów o „wielkiej sławie”.

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

Aneta Pietrzyk, bibliotekarz szkoły i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Zobacz zdjęcia