Klasy językowe I D i II C wybrały się 21 maja wraz z wychowawcami na warsztaty z języka niemieckiego do Instytutu Goethego, który mieści się na Rynku Głównym. Warsztaty były podzielone na 2 części, każda klasa miała okazję uczestniczyć w animacjach w języku niemieckim oraz w różnorodnych grach. W obu tych częściach uczniowie mieli  okazję poznać nowe słówka oraz środki językowe jak również  poćwiczyć już znane. Wszyscy bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem brali udział w zabawach i animacjach.

Różnorodne ćwiczenia gwarantowały dobrą zabawę z językiem niemieckim. Uczniowie bez problemów porozumiewali się z animatorami w języku niemieckim co wprawiało w podziw Panów prowadzących. Podczas zabaw z językiem niemieckim ważna była wiedza, szybkość oraz szczęście.

Wyjście było  bardzo udane i mamy nadzieję, że takich wyjść będzie więcej.

Jetzt auf Deutsch 🙂

Die Sprachanimation war eine intensive Begegnung mit Deutsch. Dia Animationen aktivierten die Besucher durch viel Bewegung und Dynamik. Verschiedene spielerische Übungen und dabei viel Spaß, haben dazu beigetragen, dass die Schüler ganz entspannt mit der deutschen Sprache in Kontakt kamen und nebenbei neue Wörter lernten.

Beim Spielvormittag spielten die Schüler unterschiedliche Spiele mit landeskundlichen Bezug zu Deutschland. Dabei war sowohl Schnelligkeit, Wissen als auch Glück wichtig.

 

Agnieszka Krupa, nauczyciel języka niemieckiego

Zobacz zdjęcia