Niech żyje Polska niepodległa!

(…) Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,

Na którym z lochu, co był twą stolicą

Sto lat, swym własnym dźwignęłaś się duchem.

L.Staff , Polsko, już nie jesteś niewolnicą

Dnia 10 listopada 2016 r. dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie KOSTKI obchodzili uroczyście kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Symbolem święta stała się biało-czerwona flaga, którą otrzymali wszyscy pracownicy i uczniowie naszej szkoły. W podniosłym nastroju wysłuchaliśmy audycji, przypominającej wszystkim, jak ważnym wydarzeniem w dziejach naszego narodu był pamiętny dzień 11 listopada 2016 r..

11 listopada 2015

Pokolenia naszych przodków, które walczyły o to, że dzisiaj żyjemy w wolnym kraju, są dla nas wzorem do naśladowania. Ich niezłomność i zaangażowanie sprawiły, że duch narodowy przetrwał w naszym społeczeństwie. Zapraszamy wszystkich przyjaciół oraz sympatyków KOSTKI do wysłuchania audycji oraz do zapoznania się z wypowiedziami naszych uczniów na temat znaczenia słów: ojczyzna i patriotyzm.

Ojczyzna dla mnie do wiele, bardzo wiele. To całe moje życie od dzieciństwa do starości. Jest to też coś dla innych, walczymy o nią, kochamy ją, za nią oddajemy życie.

Paulina kl. 1B

Ojczyzna jest dla mnie czymś ważnym. W mojej ojczyźnie Polsce czuję się dobrze, bezpiecznie. Mogę się za darmo uczyć i poznawać ciekawych ludzi. Ojczyzna jest dla mnie domem i ją szanuję. Jestem bardzo dumna z mojej ojczyzny i bardzo ją kocham.

Alicja kl. 1B

Ojczyzna jest dla mnie czymś, za czym się tęskni i do czego się wraca.

Uczennica kl. 3F

Ojczyzna to państwo, w którym się urodziło – symbol domu.

Matylda kl. 3F

Ojczyzna to kraj, w którym się wychowaliśmy, gdzie żyli i mieszkali przodkowie.

Ola kl. 3E

Ojczyzna jest dla mnie niczym dusza ludzka, wieczna i nieśmiertelna.

Kasia kl. 3F

Ojczyzna to dla mnie moje państwo, w którego tworzeniu biorę udział i w którym się urodziłam.

Michalina kl. 2C

Ojczyzna jest dla mnie krajem, Polską, miejscem urodzenia. To miejsce, z którym wiążą się wspomnienia i emocje.

Gabrysia kl. 2C

Patriotyzm to postawa, która mówi o tym, że Ojczyzna jest dla nas najważniejsza i że to właśnie w niej chcemy trwać i czuć się bezpiecznie.

Natalia kl. 3E

Patriotyzm  to szanowanie barw narodowych, godła i hymnu, ich znajomość i przyznawanie się do pochodzenia.

Bartek kl. 1B

Dla mnie patriotyzm jest dbaniem o ojczyznę i wiedzą o niej.

Maciek kl. 1B

Patriotyzm jest dla mnie pamięcią, służeniem i oddaniem siebie ojczyźnie.

Michał kl. 2C

Dorota Muller, nauczyciel historii

Agnieszka Kubas, nauczyciel historii

Łukasz Miłek, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie