W konkursie literacko-oratorskim naszą KOSTKĘ reprezentowały dwie uczennice: Agata Woźny z 3a i Wiktoria Kula z 3c. Miło nam poinformować, że Agata zajęła II miejsce, a Wiktoria została wyróżniona. Gratulujemy dziewczynom i doceniamy, że podjęły trud poznani i zmierzenia się z twórczością Władysława Reymonta. Zobaczcie, co o wygranej sądzi Agata:

„3 marca 2017 roku wzięłam udział w literacko-oratorskim II Wojewódzkim Konkursie Polscy Laureaci Nagrody Nobla – Władysław Reymont. W jury zasiedli: Marcin Daniec, Anna Radwańska oraz Maria Dąbrowska. Został on zorganizowany w Prywatnym Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie. Przygotowywałam się do niego w ramach szkolnego koła teatralnego „Dwie Maski Kostki”. Podczas finałowych przesłuchań wcieliłam się w rolę dziedziczki z noweli „Suka”. 17 marca udałam się na ogłoszenie wyników i okazało się, że zdobyłam II miejsce z czego jestem bardzo zadowolona. Konkurs bardzo mi się podobał”.

Agata Woźny

Agnieszka Korczak, koordynator KOSTKA MAGIS

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły

Zobacz Zdjęcia