Kolejne spotkanie autorskie za nami…

Opublikował dnia 20 Listopad, 2016

Za nami kolejne spotkanie autorskie.
14 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać pana Piotra Żyłkę. Chrześcijańskiego dziennikarza, redaktora naczelnego portalu DEON.pl, twórcę i prowadzącego „Projekt faceBóg” i polski profil papieża Franciszka. Szerokiej publiczności czytelniczej znanego jest jako współautora książek „Życie na pełnej petardzie – czyli wiara, polędwica i miłość” oraz „Sposób na cholernie szczęśliwe życie”.
Nasz Gość opowiedział młodzieży o swoim życiu i o ludziach, których spotkał na swojej drodze, o tym jak zmienili jego własne życie. Mówił o tym, jak mimo niepowodzeń i kłopotów nigdy nie stracić wiary i nadziei.
Pan Piotr opowiedział młodzieży o radości jaka towarzyszyła mu podczas spotkań z osobami, o których życiu pisał – siostrze Małgorzacie Chmielewskiej i śp. Ks. Janie Kaczkowskim.
Najbardziej utkwiły nam słowa, o tym, że chciałby mieć taki błysk w oczach, jaki ma siostra Małgorzata Chmielewska i jaki miał śp. ks. Jan Kaczkowski. Błysk radości, szczęścia, zadowolenia i spełnienia wynikający z tego co się robi i czemu poświęca się swoje życie. Życzył „tego błysku” wszystkim Kostkowiczom.
Dziękujemy panu Piotrowi Żyłce za to, że znalazł czas dla naszej młodzieży i spotkał się z nami (jak to sam świetnie ujął) w „realu”.

Aneta Pietrzyk, nauczyciel bibliotekarz i Dyrektor Biura Promocji i Rozwoju Szkoły
Izabela Józwik, nauczyciel bibliotekarz

Zobacz Zdjęcia