Szanowni Państwo,

odpowiadając na zgłaszane nam przez Państwa zainteresowanie problematyką odżywiania nastolatków zapraszam na kolejne spotkanie dla rodziców/opiekunów uczniów KOSTKI w ramach Akademii Rodzica, tym razem pod tytułem: „Czy moje dziecko cierpi na zaburzenia odżywiania? Praktyczne problemy dotyczące odżywiania się nastolatków.”. Zajęcia odbędą się w dniu 21 marca 2017r. (wtorek) o godz. 19.00 w KOSTCE Publicznym Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie i poprowadzi je dla nas Pani Aga Szczypior-Bulanda.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie zainteresowania udziałem w spotkaniu poprze formularz: https://goo.gl/forms/kphrcBh90N1WrzEw2.

Na informacje zwrotną od Państwa czekamy do 6 marca 2017r.

Serdecznie zapraszam,

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

Opis spotkania:

W trakcie spotkania poruszona zostanie kwestia zaburzeń odżywiania u nastolatków. Wspólnie
z prowadzącą będziemy zastanawiać się co zrobić gdy nasze dzieci zaczynają fascynować się różnorakimi dietami i sposobami na dbanie o szczupłą sylwetkę, co gdy w pogoni za zmiennymi modami chcą testować różne sposoby odchudzania się. Będziemy także dyskutować o tym jakie zachowania dietetyczne naszych dzieci powinny zacząć nas niepokoić, kiedy udać się po pomoc do specjalisty i jak wspierać młodego człowieka w procesie leczenia gdy zdiagnozowano u niego zaburzenia odżywiania. Spotkanie będzie miało charakter wykładowo-dyskusyjny.

O wykładowcy:

mgr Aga Szczypior-Bulanda – Absolwentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 5-letniego szkolenia psychoterapeutycznego (model systemowo – psychodynamiczny) w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ w trakcie procesu certyfikacji. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń odżywiania oraz zaburzeń osobowości.

Posiada 10 letnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i dziećmi cierpiącymi z powodu zaburzeń psychicznych i trudności psychologicznych. Zdobywała je pracując w ośrodkach interwencji kryzysowej, świetlicach socjoterapeutycznych oraz poradniach zdrowia psychicznego. Od 6 lat współpracuje z Centrum Leczenia Otyłości. Poza psychoterapią prowadzi warsztaty dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania (anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się).

Doświadczenie w psychoterapii zdobywa pod okiem superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Od 5 lat prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną. Inspiruje się klasyczną i współczesną analizą.