Akademia Rodzica zaprasza rodziców uczniów KOSTKI na spotkanie

Posted by on 27 Luty, 2017

Szanowni Państwo,

odpowiadając na zgłaszane nam przez Państwa zainteresowanie problematyką odżywiania nastolatków zapraszam na kolejne spotkanie dla rodziców/opiekunów uczniów KOSTKI w ramach Akademii Rodzica, tym razem pod tytułem: „Czy moje dziecko cierpi na zaburzenia odżywiania? Praktyczne problemy dotyczące odżywiania się nastolatków.”. Zajęcia odbędą się w dniu 21 marca 2017r. (wtorek) o godz. 19.00 w KOSTCE Publicznym Gimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie i poprowadzi je dla nas Pani Aga Szczypior-Bulanda.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie zainteresowania udziałem w spotkaniu poprze formularz: https://goo.gl/forms/kphrcBh90N1WrzEw2.

Na informacje zwrotną od Państwa czekamy do 6 marca 2017r.

Serdecznie zapraszam,

O. Paweł Brożyniak SJ, dyrektor KOSTKI Publicznego Gimnazjum Jezuitów w Krakowie.

Opis spotkania:

W trakcie spotkania poruszona zostanie kwestia zaburzeń odżywiania u nastolatków. Wspólnie
z prowadzącą będziemy zastanawiać się co zrobić gdy nasze dzieci zaczynają fascynować się różnorakimi dietami i sposobami na dbanie o szczupłą sylwetkę, co gdy w pogoni za zmiennymi modami chcą testować różne sposoby odchudzania się. Będziemy także dyskutować o tym jakie zachowania dietetyczne naszych dzieci powinny zacząć nas niepokoić, kiedy udać się po pomoc do specjalisty i jak wspierać młodego człowieka w procesie leczenia gdy zdiagnozowano u niego zaburzenia odżywiania. Spotkanie będzie miało charakter wykładowo-dyskusyjny.

O wykładowcy:

mgr Aga Szczypior-Bulanda – Absolwentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 5-letniego szkolenia psychoterapeutycznego (model systemowo – psychodynamiczny) w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CM UJ w trakcie procesu certyfikacji. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń odżywiania oraz zaburzeń osobowości.

Posiada 10 letnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i dziećmi cierpiącymi z powodu zaburzeń psychicznych i trudności psychologicznych. Zdobywała je pracując w ośrodkach interwencji kryzysowej, świetlicach socjoterapeutycznych oraz poradniach zdrowia psychicznego. Od 6 lat współpracuje z Centrum Leczenia Otyłości. Poza psychoterapią prowadzi warsztaty dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania (anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się).

Doświadczenie w psychoterapii zdobywa pod okiem superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Od 5 lat prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną. Inspiruje się klasyczną i współczesną analizą.