Święto Patrona Szkoły uczciliśmy nie tylko na sportowo i uroczyście, ale również intelektualnie. Młodzież miała okazję rywalizować nie tylko na boisku, ale również na kartce papieru. Dzięki ortograficznym potyczkom nasi nowi uczniowie mogli poznać życie Stanisława Kostki. Okazuje się, że metoda jest bardzo skuteczna, a uczniowie nabyte informacje sukcesywnie wykorzystali na lekcjach religii.
W zmaganiach z trudnościami języka polskiego wzięły udział pierwsze klasy. Tak naprawdę wszyscy są zwycięzcami, gdyż zmierzyli się z własnymi słabościami, stresem, upływającym czasem… Jednakże na szczególną pochwałę i uznanie zasłużyli:

I miejsce – Krzysztof Leniart, kl. Ic
II miejsce – Mateusz Wronka, kl. Ie
III miejsce – Paulina Kasprzyk, kl. Ic

Wyróżnieni:
Elżbieta Śmietana, kl. Ie
Julia Wysocka, kl. Id
Zuzanna Bąk, kl. Id

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w Kostce i poza nią!!!

Agnieszka Szefer – Walas, nauczyciel języka polskiego

Katarzyna Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego,opiekun SU