23 października odbyło się pierwsze spotkanie koła matematycznego dla gimnazjalistów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klasy 1e i 2a. Koło ma na celu poszerzenie wiedzy o zagadnienia znajdujące się poza programem szkolnym . Tematem przewodnim spotkania była liczba 2013 .Oprócz twórczych warsztatów były też elementy wykładu. Prowadzący pokazał nam jak pierwiastkować liczby 2, 3 itp. bez użycia kalkulatora ( pisemnie!!! ). Każdy miał okazję rozwiązywać ciekawe zadania przy tablicy, w pięknej auli uniwersytetu, pod okiem wykładowcy. Nasze spotkania odbywają się co dwa tygodnie we środy 16.30- 18.00 w Instytucie Matematyki , na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów :).

Edyta Janda, nauczyciel matematyki i chemii

Joanna Baryła, nauczyciel matematyki