Zespół Katolickich Szkół w Skawinie zaprosił nas do współpracy przy realizacji projektu międzynarodowego:  „Wędrówka do źródeł. Takie same wartości uniwersalne u mnie i u Ciebie”. W jego ramach nasi uczniowie mogą brać udział wymianie uczniowskiej ze szkołą Benediktinergymnasium w Ettal (Bawaria).

Wyjazd za granicę poprzedzony jest szeregiem działań lokalnych i zdalnych. Młodzież z biorących w projekcie udział szkół z Polski i Niemiec spotyka się na platformie eTwinning. Przygotowują się także do wykonywania różnorodnych aktywności podczas odwiedzin w szkołach partnerskich. Przed nimi bowiem udział w warsztatach dotyczących wartości, zajęcia muzyczne, teatralne oraz flagowe. Uczniowie będą także rozwijać swoje kompetencje informatyczne, językowe (głównie j.angielski), kulturowe i społeczne. Na uczestników czeka też wiele innych atrakcji.

Projekt ten jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.