12 Czerwca w Parku Jordana odbyły się już kolejne w tym roku szkolnym Warsztaty Fotograficzne. Tym razem główną tematyką warsztatów był portret – niezwykle trudny i wymagający temat z fotografii, ale dostarczający dużo pozytywnych emocji, których nie brakowało. Licznie przybyła młodzież (Piotr, Dawid, Ania, Tymoteusz i Grzegorz z 1A, Mikołaj i Patrycja z1E , Tymek i Antoni z 2D, Kasia z 2Cg, Adam z 2C oraz Janek z 2E) wysłuchała wykładu na temat fotografowania i po podzieleniu się na grupy dwu osobowe przystąpiła do realizacji zdjęć. Uczniowie pracowali na swoich aparatach, ale również mogli zobaczyć jak wygląda praca z tzw. „stałką” czyli obiektywem stałoogiskowych – typowym dla zdjęć portretowych. Niezwykle piękny Park Jordana dostarczał młodzieży różnych inspiracji, które przeradzały się w ciekawe efekty.

Na zdjęciu tzw. kolaż w którym zaprezentowano kilka wyników naszej pracy.

Paweł Mika, nauczyciel informatyki