W dniu 17 września 2020 roku w wigilię święta patrona szkoły św. Stanisława Kostki, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki. Tradycyjnie akt ślubowania i pasowania miał miejsce w trakcie Mszy św. w kościele parafialnym Matki Bożej Dobrej Rady – Kraków-Prokocim. W obecnym roku szkolnym do ślubowania i pasowania przystąpiło 126 uczniów z pięciu klas pierwszych. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył  o. Artur Demkowicz SJ, asystowali mu o. Krystian Jucha SJ i kapelan szkoły o. Damian Pawlik SJ. Piękną oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół wokalny, składający się wyłącznie z uczniów KOSTKI pod dyrekcją pani prof. Anny Lech. Ślubowanie na sztandar Szkoły poprowadził prezydent samorządu uczniowskiego Jakub Lelek, który dostojnie odczytywał tekst roty, której słowa powtarzali koledzy z klas pierwszych – wzruszająco zabrzmiały, mocno wypowiedziane słowa ślubujemy… Po Komunii św. o. Artur Demkowicz SJ” relikwiami św. Stanisława Kostki pasował na uczniów KOSTKI – tzw. „kostkowiczów”, zapisanych do klas pierwszych w tym roku szkolnym. Godne i dostojne zachowanie uczniów w obecności swoich wychowawców, nauczycieli i rodziców, świadczyło o głębokim przeżywaniu aktu ślubowania i pasowania.

Niestety w tym roku,  ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie mogliśmy wrócić ulicami Kozłówka za Sztandarem Szkoły do KOSTKI. Szkoda – bo to zawsze piękny moment budujący naszą siłę, dumę i wspólnotę. Całą uroczystość uwieczniliśmy na zdjęciach, do których oglądania serdecznie zapraszamy.

Józef Rostworowski, Dyrektor ds. Nadzoru Pedagogicznego

Wychowawcy Klas 1