W dniu 31 lipca 2020 r. obchodziliśmy uroczystość świętego Ignacego Loyoli – założyciela Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). Ten wielki święty inspiruje nas w duchu MAGIS (bardziej i więcej) do poszukiwania sensu naszego życia i do heroicznego poświęcenia w podejmowanych przez nas działaniach. Uczy nas jak być z innymi i dla innych, zachęca do troski o otaczający nas świat.

W ten wyjątkowy dzień nastąpiło przekazanie władzy nowemu Prowincjałowi Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej. Na to ważne stanowisko O. Arturo Sosa SJ, przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego mianował O. Jarosława Paszyńskiego SJ.

Fot. jezuici.pl

Liczymy, iż już wkrótce nowy Prowincjał odwiedzi KOSTKĘ, spotka się z nami wszystkimi tworzącymi jej społeczność: kadrą szkoły, uczniami KOSTKI i ich rodzicami oraz pracownikami administracji i obsługi.

W tej nowej posłudze życzymy mu wszelkich potrzebnych łask od Pana i Bożego Błogosławieństwa.