W poniedziałek (4.XII ) odbyły się już ostatnie zajęcia z siostrami Klaweriankami ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św, Piotra Klawera. Siostra Cynthia i siostra Anthonia były w Polsce 2 lata i 7 miesięcy z czego co miesiąc odwiedzały KOSTKĘ przez 2 lata i 2 miesiące. Pomimo licznych obowiązków i studiów znalazły czas, aby w ramach wolontariatu rozmawiać w języku angielskim z naszymi uczniami. Spotkania z siostrami to nie tylko rozmowy i praktyka języka, ale i również nauka wrażliwości i innego spojrzenia na otaczający nas świat. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o ojczyźnie sióstr – Nigerii, uczyli się śpiewać w ich  języku , dyskutowali nie tylko na tematy religijne, ale również te z życia codziennego. Spotkania z siostrami były niezwykle ubogacającym doświadczeniem dla młodych ludzi. Bardzo dziękujemy siostrom  za te wspólne chwile z KOSTKĄ i życzymy wielu łask od Pana na ich drodze pielgrzymowania i w pracy misyjnej.

Zofia Nazim, nauczyciel języka angielskiego