W roku szkolnym 2023/24 miała miejsce druga edycja Projektu Biotechnologicznego w ramach programu Erasmus+. Uczniowie Kostki a także partnerskich szkół z Węgier i Austrii w tym roku poznawali bliżej proces elektroforezy.

W trakcie każdego ze spotkań uczniowie obserwowali elektroforezę w innym wydaniu. W czasie pobytu na Węgrzech przeprowadzali elektroforezę cukierków natomiast w Austrii pracowali z kolorowymi barwnikami. W Krakowie mieli możliwość wykonania elektroforezy DNA dzięki naszej współpracy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Oprócz wartości naukowej nie zabrakło zwiedzania Miskolca, Budapesztu, Wiednia i Krakowa. Uczniowie odwiedzali miejsca kultury i historii związanej z Państwami oraz poznawali wzajemne zwyczaje i tradycje każdego z narodów.

Kolejna edycja projektu już w przyszłym roku.