W sobotę 13 kwietnia 14 naszych uczniów zamieszkało w domach hiszpańskich rodzin.

 

Powitały nas wysokie temperatury! Zwiedziliśmy Oceanarium, zobaczyliśmy piękne plaże ale także zwiedziliśmy Covadonga caves. Te piękne, pełne historii, majestetyczne miejsca zostaną z nami na długo. Udaliśmy się również na wspólną kolacje zarówno z uczniami z hiszpańskiej szkoły jak i z niemieckiej. Na kolacji byli również nauczyciele z wszystkich tych szkół.

 

Towarzyszyło nam bardzo wiele emocji z powodu meczu, który tam oglądaliśmy. Zwiedziliśmy również Oviedo – miasto z przepiękną architekturą, starym miastem czy zabytkowymi obiektami. Miasto to jest rodzinnym miastem Fernando Alonso, który dwa razy wygrał tytuł mistrza świata w Formule 1 oraz dwa razy wygrał 24 godzinny wyścig La Mans.

 

Ponadto Hiszpanie zabrali naszych uczniów na surfing. Zabawa była niesamowita a fale ogromne! Dostaliśmy specjalne pianki neoprenowe oraz profesjonalne deski. Takie doświadczenie na pewno zostanie z naszymi uczniami na zawsze!

 

Wymiana między Polską a Hiszpanią jest naprawdę cudownym przeżyciem dla uczniów z obu krajów. Hiszpanie przyjadą do naszej szkoły w czerwcu!

 

Adios!