PODSUMOWANIE WIZYT KOSTKOWICZÓW W KRAKOWSKIM SALONIE EKONOMICZNYM NBP  PODCZAS IV EDYCJI PROGRAMU ZŁOTE SZKOŁY NBP

To już trzeci rok w którym Kostkowicze kolejnych klas wraz z opiekunami  uczestniczyli w lekcjach z ekonomią w terenie – w  Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP – doświadczając w praktyce, jak NBP realizuje swoją misję w zakresie edukacji ekonomicznej. 

W miejscu szczególnym, zlokalizowanym w sercu Krakowa, w zabytkowych wnętrzach gmachu Oddziału Okręgowego NBP w Krakowie poznawaliśmy lepiej zadania, rolę i funkcje polskiego banku centralnego, historię pieniądza, stając się świadkami narodzin monety i banknotu, pierwszych banków i teorii ekonomicznych. Sala Polska – to ekonomiczne doświadczenie z bankowością i finansami na ziemiach polskich, a Sala Krakowska – to odkrycie silnego wpływu królewskiego miasta na rozwój polskiej bankowości w renesansie. W Sali Narodowego Banku Polskiego dowiedzieliśmy się, dlaczego NBP jest ważny dla gospodarki oraz jak dba o wartość pieniądza.

Wiemy już dobrze co oznacza funkcje emisyjna NBP.

Po wyjątkowych wykładach z ekspertami znamy też większość zabezpieczeń (tylko tych jawnych 🙂 ) banknotów obiegowych oraz płatności elektronicznych.

Nie jest nam obcy artystyczny kunszt monet i banknotów kolekcjonerskich,bo oglądaliśmy niezwykłą wystawę numizmatyczną.

Podnosząc ciężką, oryginalną bankową sztabę złota – ponownie kolejni Kostkowicze poznali prawdziwą WAGĘ ZŁOTA 🙂

ZAPRASZAMY NA ,,,FILMOWE” PODSUMOWANIE TEGOROCZNYCH WIZYT  KOSTKOWICZÓW W KRAKOWSKIM SALONIE EKONOMICZNYM NBP!