W czwartek 1 lutego, odbył się kolejny etap szkolnego Turnieju Historycznego, który w formie niemal teleturniejowej sprawdza wiedzę historyczną uczniów z różnych dziedzin historii oraz o różnym stopniu trudności.
Tym razem uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami średniowiecza oraz początku nowożytności.
Po raz drugi zwycięska okazała się drużyna z klasy 3C, choć przed nami jeszcze trzy etapy i wszystko może się zmienić!
Ranking etapu II:
1 miejsce: klasa 3C-2 (w składzie Jan Wojciechowski, Adam Miąsko, Iga Grodzka, Mikołaj Nowosielski) [1500 punktów]
2 miejce: Ex aequo klasa 3C-1 (w składzie Wiktoria Sawicka, Łucja Łacny, Sandra Wierzbicka, Wiktoria Turek) oraz klasa 1E/D (w składzie Wiktor Karcz, Piotr Zięcina, Magdalena Lewandowska, Kamil Mastek) [1000 punktów]
3 miejsce: Ex aequo klasa 1D (w składzie Adam Gastoł, Jakub Janik, Hubert Głażewski, Adam Bilski) oraz klasa 1F (w składzie Jędrzej Mentel, Tobiasz Stawarz, Szczepan Szydło, Wiktor Włodarczyk) [600 punktów]

Ranking generalny po 2 etapach z 5:
1 miejsce: klasa 3C-2 (10 pkt)
2 miejsce: klasa 3C-1 (8 pkt)
3 miejsce: klasa 1E/D (7 pkt)
4 miejsce: klasa 1F (6 pkt)
5 miejsce: klasa 1D (4 pkt)

Turniej Historyczny objęty jest Honorowym Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz wsparciem ze strony Uniwersytet Ignatianum w Krakowie, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo RM, Państwowy Instytut Wydawniczy. Dziękujemy!