Podejmij wyzwania przyszłości!

Wielu pytało, wielu prosiło, a my w końcu możemy odpowiedzieć!

Na rok szkolny 2023/2024 planujemy nie 5, a 6 oddziałów klasowych. Tym samym do naszej oferty edukacyjnej powraca, po pewnych zmianach, profil geopolityczny ?, o który tak dużo osób prosiło! Witamy po raz pierwszy klasę F!

Przedmiotami realizowanymi na poziomie rozszerzonym będą:
? geografia
? historia
? wiedza o społeczeństwie

„Podejmij wyzwania przyszłości” – takie hasło powinno przyświecać wszystkim uczniom tego profilu. Coraz częściej poszukujemy odpowiedzi na to, jak będzie wyglądał świat w następnych dekadach XXI wieku. Ponadto potrzebujemy potrzebujemy ludzi, którzy będą zaangażowani w procesy przemian o globalnym zasięgu zarówno politycznym, jak i społecznym. Odpowiedzią na tą konieczność jest właśnie profil geopolityczny.

Realizując rozszerzony program nauczania geografii, historii i WOS:
  • zdobędziesz wszechstronną wiedzę w zakresie nauk humanistyczno-społecznych.
  • nabędziesz praktyczne umiejętności w zakresie analizy współczesnych zjawisk geopolitycznych, nauczysz się szukać związków z przeszłością i teraźniejszością
  • zyskasz kompetencje w zakresie publicznych wystąpień i umiejętności argumentacji
  • nabędziesz praktycznie umiejętności w zakresie komunikowania się w języku obcym
W nawiązaniu do ostatniego punktu, profil geopolityczny będzie posiadać jedną dodatkową godzinę języka angielskiego w pierwszej i drugiej klasie. Drugim językiem obcym będzie język niemiecki.

Klasa oferuje:
  • uczestnictwo w debatach oksfordzkich
  • warsztaty prowadzone przez pracowników Akademii Ignatianum w Krakowie w zakresie debat oraz filozofii
  • spotkania z ciekawymi gośćmi ze świata nauk humanistyczno-społecznych
  • możliwość podejmowania inicjatyw społecznych
  • i wiele więcej!
Klasie patronuje Akademia Ignatianum – Instytut Filozofii

Podobnie jak wszyscy, jako szkoła jesteśmy podekscytowani nowym profilem i możliwościami, które za nim idą. Tym samym zapraszamy wszystkich Kandydatów do rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 – podejmijcie wyzwania przyszłości!