W kwietniu bieżącego roku zainagurowaliśmy nową wymianę międzynarodową, tym razem z irlandzką szkołą Skerries Community College. Uczniowie z Zielonej Wyspy odwiedzili Kraków i okolice, a w ubiegłym tygodniu (15 – 20 maja), to my udaliśmy się do nich.

14 uczniów naszej szkoły miało okazję poznać irlandzką kulturę oraz krajobrazy. Mieszkając u swoich gospodarzy, mogli przeżyć niezapomnianą możliwość chłonięcia doświadczeń od swoich rówieśników oraz ich rodzin.

Zwiedzaliśmy miasteczko Skerries, w którym znajduje się nasza szkoła partnerska.  Dodatkowo udaliśmy się również pieszą, nadmorską wycieczką do Ardgillan Castle. Dzień kolejny, to wizyta w stolicy Irlandii, Dublinie, gdzie mieliśmy okazję przejść się ulicami miasta i brukami Trinity College, a centralnym punktem było zwiedzenie Guinness Storehouse. Wyjechaliśmy także dalej, chłonąc krajobrazy Wyspy w dolinie Glendalough, zwanej Doliną Dwóch Jezior, gdzie poza wyjściem w góry, zobaczyliśmy także średniowieczny, celtycki kompleks klasztorny. Nasi uczniowie mogli też uczestniczyć w zajęciach w Skerries Community College, co na pewno było okazją do porównania edukacji obu krajów.

Mamy nadzieję, że kiedyś tam wrócimy!