W dniu 14 kwietnia br. w KOSTCE Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie był dniem wyjątkowym. Dzień Otwarty pod hasłem:„Z nami osiągniesz swój cel” zgromadził w naszej szkole 671 gości zainteresowanych ofertą edukacyjną. Byli to uczniowie szkół podstawowych wraz z rodzicami. Tradycją KOSTKI jest to, że w tym dniu uczniowie – przewodnicy, oprowadzają swoich przyszłych kolegów po ciekawych miejscach naszej szkoły. A oto niektóre atrakcje, jakie czekały na naszych gości, którzy mogli przekonać się, że KOSTKA rozwija talenty i inspiruje do samorozwoju:

W sali historycznej zaprezentowana została debata oksfordzka i promocja klasy prawnej we współpracy z Instytutem Filozofii AIK. Nasi poloniści i historycy przygotowali quiz historyczno-literacki „Wiem więcej” i konkurs literacki „Szyfrowanie literatury”. W sali informatycznej odbywały się gry i programy w C++, natomiast w pracowni matematycznej prezentacje na temat Matematyków Lwowskich i Matematyki w szkole.  Odwiedzający mogli również zobaczyć pokazy zjawisk fizycznych i geograficznych, a także doświadczenia biologiczne i chemiczne. sali języka niemieckiego odbywały się prezentacje filmów „Niemiecki w naszej szkole”, „Dlaczego uczyć się języka niemieckiego?”, czy „Ucz się niemieckiego”, a także skosztować babeczek z motywami krajów niemieckojęzycznych. W sali języka angielskiego odbywały się rozmowy w języku angielskim i prezentowano informacje dotyczące wymian międzynarodowych. Dla miłośników muzyki odpowiednim miejscem na mapie KOSTKI była sala muzyczna, a w niej występ zespołu SHARP WINGS. Szkolna biblioteka zaprosiła gości do obejrzenia wystawy literackiej „Laureaci w literaturze 2023”. Dużym zainteresowaniem zarówno wśród kandydatów, jak i ich rodziców cieszyła się nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczno-Duszpasterska, a także stanowisko Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, która przygotowała słodki poczęstunek. Goście mogli zobaczyć naszą siłownię, szatnie sportowe i KOSTKĘ SMAKU. Dużą atrakcją cieszyły się warsztaty łucznicze i występ Cheerleaderek, a także pokaz tańca w wykonaniu Aleksandry Kierys. Jeśli ktoś chciał uzyskać odpowiedź na pytania ściśle związane z rekrutacją, to mógł odwiedzić pokój Komisji Rekrutacyjnej. 

Mamy nadzieję, że spędzony czas w KOSTCE można zaliczyć do bardzo udanych i pomoże podjąć kandydatom decyzję o wyborze naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami już we wrześniu!

W tym miejscu specjalne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w akcję promocji szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.