LEKCJA Z EKONOMIĄ W TERENIE – ,,FILMOWE” PODSUMOWANIE WIZYT KOSTKOWICZÓW  Z  2B, 2C, 2D oraz 1D W KRAKOWSKIM SALONIE EKONOMICZNYM NBP. 

Kostkowicze kolejnych klas (2B, 2C, 2D i 1D) wraz z opiekunami  uczestniczyli w lekcji z ekonomią w terenie – w  Krakowskim Salonie Ekonomicznym NBP – doświadczając w praktyce, jak NBP realizuje swoją misję w zakresie edukacji ekonomicznej. 

W miejscu szczególnym, zlokalizowanym w sercu Krakowa, w zabytkowych wnętrzach gmachu Oddziału Okręgowego NBP w Krakowie poznawaliśmy lepiej zadania, rolę i funkcje polskiego banku centralnego, historię pieniądza, stając się świadkami narodzin monety i banknotu, pierwszych banków i teorii ekonomicznych.

Sala Polska – to ekonomiczne doświadczenie z bankowością i finansami na ziemiach polskich, a Sala Krakowska – to odkrycie silnego wpływu królewskiego miasta na rozwój polskiej bankowości w renesansie. W Sali Narodowego Banku Polskiego dowiedzieliśmy się, dlaczego NBP jest ważny dla gospodarki oraz jak dba o wartość pieniądza, a także zobaczyliśmy artystyczny kunszt monet i banknotów kolekcjonerskich, oglądając niezwykłą wystawę numizmatyczną, no i podnosząc ciężką oryginalną bankową sztabę złota (kolejni Kostkowicze poznali prawdziwą WAGĘ ZŁOTA).

ZAPRASZAMY NA ,,,FILMOWE” PODSUMOWANIE WIZYT KOSTKOWICZÓW W KRAKOWSKIM SALONIE EKONOMICZNYM NBP!