5 stycznia 2023 roku to kolejny KROK W EDUKACJI EKONOMICZNEJ Kostkowiczów!

Mamy już dwa tytuły Złotej Szkoły NBP (a nawet pierwsze miejsce za realizację zadania – lekcja z ekonomią – drugiej edycji programu Bezpieczni w Finansach Osobistych oraz wyróżnienie w tej kategorii w pierwszej edycji programu Giganci Finansów Osobistych!)  Nie ustajemy jednak w edukacji i rywalizacji.

Bierzemy udział w trzeciej edycji programu Złote Szkoły NBP i realizujemy nowe zadania.

Uczennice i uczniowie kolejnych klas (2A i 3E) wraz z opiekunami zwiedzali KRAKOWSKI SALON EKONOMICZNY Narodowego Banku Polskiego przy ulicy Basztowej 20 i ,,na żywo”  uczestniczyli w życiu naszego Okręgowego Oddziału NBP / Banku Centralnego.

Podczas spotkania Kostkowicze poznawali historię polskiego pieniądza oraz stawali się świadkami narodzin monety i banknotu, pierwszych banków i teorii ekonomicznych. Podziwiali także niezwykłą wystawę numizmatyczną oraz dowiedzieli się wiele o NBP i sposobach rozpoznawania zabezpieczeń polskich banknotów. Znamy teraz też prawdziwą WAGĘ ZŁOTA!!!

Tę wiedzę zabieramy ze sobą i będziemy ją pogłębiać oraz PRZEKAZYWAĆ DALEJ!