17 listopada br. po raz ósmy odbyło się w KOSTCE Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Jezuitów im. św. Stanisława Kostki międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych, które, jak co roku, zorganizowaliśmy wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Na Kozłówce”

Członkowie grupy artystycznej Dwie Maski Kostki zaprosili wszystkich gości na wspólne przeżywanie historii zapisanej w pieśniach patriotycznych, których dźwięki towarzyszyły narodowi polskiemu od jego zarania po czasy najnowsze. One są częścią naszej historii i narodowej kultury, to one  prawdziwie wzruszały polskie serca. 

W taki właśnie sposób świętowaliśmy 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – poprzez śpiew o rozmarynie, o pąkach białych róż, o dziewczynie z granatem w ręce, o czerwonych makach… Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Mamy w sobie ogromną wdzięczność wobec tych, którzy swoim życiem i śmiercią dali świadectwo patriotyzmu. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.              

Kozłówek to nasza MAŁA OJCZYZNA. Dowodem tego był występ grupy wokalnej ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce”, pod kierunkiem Pani Anny Lech, która wykonała utwory takie jak: Witaj Zosieńko, Serce w plecaku, Czerwone słoneczko, O bella ciao, Przybyli ułani pod okienko..                                                                       

Podczas tego wyjątkowego wieczoru, każdy z uczestników spotkania miał przypiętą, przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego, biało-czerwoną kokardę narodową. Mógł również zakosztować słodkości i pysznej kawy w kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców. Kochani Rodzice ogromnie Wam za to dziękujemy! 

Dziękuję Państwu za wspólne śpiewanie dla naszej Ojczyzny, które po raz ósmy było piękną lekcją patriotyzmu pod hasłem: „KOZŁÓWEK DLA NIEPODLEGŁEJi przeszło już do historii KOSTKI. Już dziś zapraszamy Państwa do wspólnego pielęgnowania tej naszej lokalnej tradycji za rok. 

Podczas VIII PATRIOTYCZNEGO ŚPIEWANIA W KOSTCE wystąpili:

Grupa wokalna ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce”, pod kierunkiem Pani Anny Lech.

oraz grupa artystyczna DWIE MASKI KOSTKI w składzie:

WOKAL:
Kornelia Czerwiec
Weronika Foryś
Emilia Synowska
Wiktoria Sokołowska
Karolina Stala
Amelia Zienkiewicz
Jan Gałoński – trąbka
Antonii Łuczak

oraz
Gabriela Grodecka – saksofon
Klaudia Konieczna – skrzypce
Gabriela Stachowiak – akordeon
Antonina Stańczyk – flet

Zespół muzyczny SHARP WINGS w składzie:
Julia Wnęk – wokal
Antek Matan – gitara elektryczna
Antek Zdziech – gitara basowa, flet
Filip Ślęzak – perkusja 

Gościnnie wystąpił Jakub Lelekabsolwent KOSTKI.

Dziękujemy również Jakubowi Lalikowi –absolwentowi KOSTKI- za wsparcie techniczne.

A Patriotyczne Śpiewanie poprowadzili: Julia Drobot i Jakub Oleksa. 

Dziękujemy!

 

                                                                                                               Aneta Pietrzyk