Na początku listopada w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu św. Marcina z Tours – jednego z głównych patronów Niemiec. W tym kraju dzień św. Marcina (11 listopada) jest jednym z ważniejszych wydarzeń, obchodzony jest on radośnie, często w pochodach z lampionami i śpiewem, wprowadza on nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra. Konkurs, w którym wzięło udział ponad 20 uczniów podzielony został na dwa etapy: 3 listopada uczniowie pisali test wiedzy o życiu i działalności św. Marcina. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą o św. Marcinie i znać słownictwo w języku niemieckim, dotyczące tego znanego patrona Niemiec. Do kolejnego etapu przeszło pięcioro uczestników konkursu z najwyższym wynikiem:

  1. Krzysztof Bujniak (3D)
  2. Filip Obrok (3C)
  3. Kamila Cieśla (3C)
  4. Kamil Wojtas (3C)
  5. Kornelia Czerwiec (1C)

W kolejnym etapie wyróżnieni uczniowie musieli wykazać się zdolnościami kulinarnymi i upiec… rogale marcińskie. 10 listopada razem z nauczycielami języka niemieckiego uczniowie spotkali się w „Kostce Smaku” na wspólnym pieczeniu, a następnie jedzeniu rogali. I tym razem nie zawiedli, wykazując swoje zdolności kulinarne i kreatywność w zawijaniu rogali z ciasta francuskiego. Tego dnia uczniowie odebrali również gratulacje z rąk Pani Wicedyrektor Agnieszki Krupy oraz nagrody w postaci bonów do Empiku oraz słodkiej niespodzianki.

Jeszcze raz składamy gratulacje wyróżnionym uczniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach z języka niemieckiego.

Nauczyciele języka niemieckiego.

 

Źródło grafiki:

https://www.ekai.pl/wp-content/uploads/2018/11/saint-martin-de-tours.jpg