Dnia 13 października 2022 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Dzień Samorządności. Uczniowie KOSTKI mieli okazję wybrać swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim na następny rok szkolny. Same wybory zostały poprzedzone debatą kandydatów na Prezydenta KOSTKI, która zdaniem wielu była niezwykle wyrównana i profesjonalna.

Do boju o zaszczytny, ale i odpowiedzialny, tytuł Prezydenta stanęli:

Julia Drobot z klasy 3D;

Franciszek Gebauer z klasy 3C;

Witold Iwaniec z klasy 3C;

Jonasz Kądziołka z klasy 3D;

Debatę prowadziła uczennica klasy 4C, Maja Zielińska. Miejscem retorycznej walki była nasza szkolna czytelnia, a samo wydarzenie było transmitowane do wszystkich sal lekcyjnych, gdzie uczniowie mogli zadawać pytania na bieżąco. Ponadto korzystano też z pytań, które już wcześniej były dostarczane Komisji Wyborczej przez uczniów.

Ostatecznym zwycięzcą wyborów, następujących bezpośrednio po debacie, została Julia Drobot, która tym samym złamała męski monopol jeśli chodzi o tytuł Prezydenta Liceum KOSTKA. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów nowemu Samorządowi, z Julką na czele!

Julia Drobot uzyskała 126 głosów 

Drugie miejsce i tytuł Zastępcy Prezydenta uzyskał Jonasz Kądziołka (93 głosy)

Ponadto Pola Gębalska (2C) została Rzecznikiem Praw Ucznia (164 głosy)

Poszczególne sekcje reprezentują:

Krzysztof Bujniak (3D) – sekcja charytatywna

Gabriela Stachowiak (3D) – sekcja medialna

Karol Gąciarz (3D) – sekcja integracyjno-rozrywkowa

Piotr Szewc (3B) – sekcja ekologiczna

Po kliknięciu w poniższą ikonę, zostaniesz przeniesiony do galerii zdjęć z wyborów do Samorządu.