La palabra que mejor describe nuestro viaje a Tudela es la amistad.

The best word which describes our trip to Tudela is friendship. 

Tudela to miasteczko znajdujące się w odległości ok. 300 km, na północny wschód od stolicy Hiszpanii – Madrytu. Swoim urokiem, miejscowość zachwyciła nas już od pierwszego dnia pobytu.  Gościnność hiszpańskich rodzin, sprawiła że mogliśmy ją dogłębnie zwiedzić, poznając tamtejszą kulturę. Jednym z największych walorów miasta definitywnie jest brak dużej ilość turystów, nawet w okresie wakacyjnym. Sprawia to, że odwiedzający mogą dostrzec piękno codzienności, w której poruszają się mieszkańcy. Wąskie uliczki, kamiennej zabudowy, tworzące istny labirynt dróg,  umożliwiły nam przeniesienie się w zupełnie inną rzeczywistość. 

Tudelę, z pewnością można zdefiniować jako oazę ciepła i serdeczności, czego mogliśmy niejednokrotnie doświadczyć. Rodziny, które gościły nas przez cały tydzień, starały się abyśmy jak najlepiej poznali kulturę hiszpańską, będącą nierzadko zaskakującą. Możliwość obserwowania naszych gospodarzy podczas całego dnia, dała nam sposobność do ujrzenia świata ich oczami. 

Wyjazd do Tudeli, na pewno był też ważną lekcją życiową. Każdy indywidualnie musiał radzić sobie w różnych sytuacjach, które dodały nam odwagi i podniosły nasze umiejętności językowe.

Przyjaźnie, które zawarliśmy podczas pobytu, na pewno pozostaną z nami na długo. Są one najpiękniejszym elementem całego wyjazdu, czyniącym go tak wyjątkowym.