image.png

W dniu 8 czerwca w naszej szkole zawitali licealiści jezuickiej szkoły Gonzaga Campus w Palermo  

Podczas krótkich prezentacji o swoich szkołach analizowaliśmy podobieństwa i różnice między naszymi krajami dotyczące szkolnictwa i edukacji. Następnie zabraliśmy naszych gości na tour po szkole i pokazaliśmy im naszą KOSTKĘ. Przeprowadzona była również lekcja historii podczas której uczniowie klasy 2E z pomocą p.profesora Marcina Musiała przygotowali quiz o historii Polski.
Odbył się również mecz siatkówki oraz długo wyczekiwany mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami Kostki a gośćmi z Włoch – mecz zakończył się remisem ?

Po tej krótkiej wymianie dowiedzieliśmy się  wielu interesujących rzeczy, nawiązaliśmy nowe znajomości, wypróbowaliśmy nasze umiejętności językowe, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Liczymy na kolejne wizyty tak wspaniałych gości w naszej szkole i okazje do współpracy z uczniami z całego świata!

 

Uczniowie klasy IC