W dniach 15 – 20 maja odbyła się kolejna część wymiany Erasmus+ w ramach projektu Save Not Waste.

Stało się to okazją dla szóstki naszych KOSTKOwiczów z klasy 2A oraz 2D na poznanie w praktyce, jak ważną rzeczą jest dbanie o środowisko w kontekście przede wszystkim gospodarki bezodpadowej. Innowacyjne metody ćwiczeniowe pozwalały nie tylko na poznanie dogłębnie tematyki ekologicznej, lecz także na szlifowanie umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego w międzynarodowej grupie.

Ten cel przyczynił się do poszerzenia międzynarodowych horyzontów uczniów i nauczycieli. Uczniowie zdobyli poczucie obywatelstwa europejskiego i włączają ideę zero odpadów do swojego codziennego życia. Będą oni zaangażowani w zrównoważony rozwój i jako przyszli decydenci będą myśleć proekologicznie.

Szersze podsumowanie, autorstwa samych uczniów, wraz z pełną galerią zdjęć pojawi się w niedługim czasie.