23 maja 2022 roku z samego rana klasy 2C, 3C oraz 3B wyruszyły w podróż do stolicy Dolnego Śląska. Po niespełna pięciogodzinnej podróży, uczniów czekały rozmaite atrakcje. Zaplanowana na pierwszy dzień wycieczki gra terenowa poprzedzona została jednak dokładnym zwiedzaniem zabytkowej części miasta.

Grupa uczniów i nauczycieli pod opieką przewodnika przeszła spacerem z Ostrowa Tumskiego w stronę Rynku poznając po drodze najważniejsze obiekty dla historii miasta. Kolejne dni wyjazdu również nie próżnowały w obfitość czekających atrakcji. Rejs statkiem po Odrze, zwiedzanie kompleksu słynnego wrocławskiego ogrodu zoologicznego i afrykanarium oraz przejazd „Polinką”, czyli koleją linową przeprawiającą się przez wyżej wspomnianą dolnośląską rzekę to jedynie wybrane punkty z planu. Dane również było zapoznać się ze sztuką modernizmu podziwiając pokaz świateł i fontann na tle Hali Stulecia. Zwiedzanie Wrocławia nie mogłoby odbyć się bez tak kluczowego elementu dla historii Polski, jakim niewątpliwie jest obraz pt. „Bitwa Pod Racławicami” znanego popularnie jako „Panorama Racławicka”. Niesamowity wydźwięk arcydzieła został uwydatniony przez porównanie go z różnymi innymi obrazami, które wcześniej perygrynaci mogli zobaczyć we wrocławskim oddziale Muzeum Narodowego.

Pomimo ilości zapewnionych atrakcji, uczniowie nie narzekali na brak czasu na integrację we własnym zakresie – wspólne wieczory w hotelowych pokojach zintegrowały wybranych ze sobą pozwalając nawiązywać relacje i szukać wspólnych tematów do rozmów.

P.S.

Za wspaniale zorganizowany wyjazd i opiekę, w imieniu wszystkich na nim obecnych dziękuje przewodniczący klasy IIC, Franciszek Gebauer.