7 maja, w Warszawie odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego ,,Piórem i Pazurem” organizowanego z okazji 130 rocznicy urodzin J.R.R Tolkiena, wypadającej w 2022 roku.

Spośród 2564 uczestniczących osób w etapie szkolnym konkursu, wyłoniono 284 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Do etapu finałowego przeszło 103 uczniów reprezentujących wszystkie kategorie, w tym uczennice klasy 1A: Wiktoria Żak oraz Karolina Smulska, które uzyskały kolejno tytuł finalisty oraz finalisty z wyróżnieniem.

Przekażmy głos naszym finalistkom:

Niezwykle cieszymy się że mogłyśmy wziąć  udział w konkursie, ponieważ kaligrafia to nie jest jedynie „nudne pisanie ładnych literek”. Kaligrafia wymaga dużego skupienia się, jednoczesnego zaangażowania: ręki, oka i mózgu. Rozwija poczucie piękna, estetyki. Uczy myślenia abstrakcyjnego, symbolicznego, sekwencyjnego, przyczynowo – skutkowego oraz koncentracji.

Z tych powodów kaligrafia była niegdyś jednym z podstawowych przedmiotów w szkole.

Mamy nadzieję na zdobycie tytułu laureata w następnym roku 🙂

Wiktoria  Żak

Karolina Smulska