Z okazji roku ignacjańskiego 1 marca 2022 roku w KOSTCE gościliśmy ikonę i relikwię św. Ignacego Loyoli, który był mentorem dla patrona naszej szkoły św.
Stanisława Kostki, a tym samym inspiruje i nas do życia na „większą chwałę Pana Boga”.

Odwiedziny św. Ignacego w KOSTCE rozpoczęły się o 7:30 „modlitwą w drodze”, czyli prowadzoną medytacją ignacjańską. Następnie Kostkowicze wysłuchali poprzez radiowęzeł szkolny krótkiej akademii o roku ignacjańskim, przybliżającym postać Ignacego. W prezentacji znalazły się odpowiedzi na takie pytania jak: kim był św. Ignacy Loyola; co takiego upamiętnia obecnie trwający rok ignacjański; oraz czy jubileusz ignacjański może stać się szansą na naszą przemianę? Po akademii wspólnota KOSTKI odmówiła specjalną modlitwę. Została również odprawiona w kaplicy szkolnej Msza Święta o św. Ignacym. Peregrynację wieńczył film o św. Ignacym Loyoli i duchowości ignacjańskiej.

Szymon Pająk, kl. 3C