Dzisiejszy i wczorajszy dzień to kolejny KROK W EDUKACJI EKONOMICZNEJ Kostkowiczów!
Mamy już jeden tytuł Złotej Szkoły NBP (a nawet wyróżnienie za realizację zadania- lekcja z ekonomią:)) pierwszej edycji programu Giganci Finansów Osobistych.
Ale to nam nie wystarczy!
Bierzemy udział w drugiej edycji programu Złote Szkoły NBP Bezpieczni w Finansach Osobistych i realizujemy nowe zadania.
Zobaczcie jak nam idzie!
Lekcje z ekonomią w szkole, lekcje z ekonomią zdalnie – to nasza codzienność.
Teraz przyszedł czas na lekcje z ekonomią w terenie / w samym sercu naszego miasta.
Uczennice i uczniowie klas 2B (dzisiaj) i 3C (wczoraj) wraz z opiekunami zwiedzali KRAKOWSKI SALON EKONOMICZNY Narodowego Banku Polskiego przy ulicy Basztowej 20.
Podczas spotkania Kostkowicze poznawali historię polskiego pieniądza oraz stawali się świadkami narodzin monety i banknotu, pierwszych banków i teorii ekonomicznych. Podziwiali także niezwykłą wystawę numizmatyczną oraz dowiedzieli się wiele na temat bezpieczeństwa przechowywania pieniędzy i rozpoznawania zabezpieczenia polskich banknotów.
Znamy teraz prawdziwą WAGĘ ZŁOTA!!!