W dniach 2 – 8 października 2021 wzięliśmy udział w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu „Save not waste”, które odbyło się w Miszkolcu na Węgrzech. Wyjazd rozpoczęliśmy całodniowym zwiedzaniem Budapesztu. Późnym popołudniem, wraz grupą z Hiszpanii, udaliśmy się do Miszkolca gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez rodziny goszczące.

W ciągu tygodnia trwania spotkania braliśmy udział w pracach projektowych, gdzie wspólnie z rówieśnikami z Węgier, Hiszpanii oraz Litwy rozważaliśmy jakie ekologiczne działania może podjąć każdy z nas oraz jakie rozwiązania możemy wprowadzić w naszych szkołach. Mięliśmy także okazję odwiedzić wysypisko śmieci co pozwoliło lepiej zrozumieć nieprawdopodobną skalę na jaką produkujemy odpady. W spotkaniu brali także udział nauczyciele z Niemiec i Portugalii.

Poza pracą projektową był też czas na odpoczynek i integrację. Graliśmy w grę miejską, odwiedziliśmy lokalne termy oraz kręgielnie, a także byliśmy na wycieczce w zabytkowym mieście Eger. Wyjazd był niepowtarzalną okazją do zawarcia nowych znajomości z rówieśnikami z innych krajów, które mamy nadzieję będziemy utrzymywali jak najdłużej. 

 

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko jego autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jego zawartość merytoryczną.