Jesuit European Committee for Primary and Secondary Education (Europejska Komisja ds. Jezuickiej Edukacji Podstawowej i Średniej – JECSE) ma nowego dyrektora. Została nim Pani Prof. Agnieszka Baran, psycholog i pedagog z naszej KOSTKI.

Zadaniem Pani Agnieszki będzie koordynowanie współpracy międzynarodowej między jezuickimi szkołami, dbanie o ich ignacjański charakter i podejmowanie nowych wyzwań związanych z edukacją jezuicką. JECSE niewątpliwie skorzysta z wielkich umiejętności Pani Baran, które wykorzystywała dotychczas do prac w naszej szkole, zajmując się pomocą uczniom oraz kontrolą nad kostkowymi wymianami międzynarodowymi.

O. Paweł Brożyniak SJ, Delegat ds. edukacji podstawowej i średniej, gratulując pani Agnieszce  napisał w liście do nauczycieli i pracowników szkół w Polsce: „Jest to też wielkie wyróżnienie i docenienie pracy oraz projektów, których Pani Agnieszka, wspólnie z wieloma nauczycielami, uczniami i pracownikami KOSTKI była, bądź jest autorem. Funkcję dyrektora JECSE, Pani Agnieszka Baran obejmie w styczniu 2022 roku. Jej współpraca z KOSTKĄ, choć w już nie w pełnym wymiarze, wciąż będzie kontynuowana, w zależności od możliwości i potrzeb, wynikających z nowych obowiązków”.

W imieniu Dyrekcji, Kadry, Uczniów, Rodziców oraz Przyjaciół KOSTKI życzymy Pani Prof. Baran samych sukcesów i przeniesienia tej energii i entuzjazmu, który towarzyszył jej w KOSTCE przy wszelkich możliwych okazjach, na szczebel międzynarodowy. Choć się nie żegnamy, to również z całego serca po prostu dziękujemy za wszystko, co Pani robiła i będzie robić.