Pod koniec października w naszej szkole miał miejsce konkurs wiedzy o życiu św. Marcina z Tours – jednego z głównych patronów Niemiec. W tym kraju dzień św. Marcina (11 listopada) jest jednym z ważniejszych wydarzeń, obchodzony jest on radośnie, często w pochodach z lampionami i śpiewem, wprowadza on nastrój tajemnicy i wiary w czynienie dobra. Konkurs, w którym wzięło udział ponad 20 uczniów był podzielony na dwa etapy: 26 października (wtorek) uczniowie pisali test wiedzy o życiu i działalności św. Marcina. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą o św. Marcinie i znać słownictwo w języku niemieckim, dotyczące tego znanego patrona Niemiec. Ponieważ poziom był bardzo wyrównany przyznano jedno I miejsce oraz  pięć wyróżnień. W kolejnym etapie wyróżnieni uczniowie musieli wykazać się zdolnościami kulinarnymi i upiec… rogale marcińskieJ. 28 października (czwartek) razem z nauczycielami języka niemieckiego uczniowie spotkali się w „Kostce Smaku” na wspólnym pieczeniu, a następnie jedzeniu rogali. I tym razem nie zawiedli, wykazując swoje zdolności kulinarne i kreatywność w zawijaniu rogali z ciasta francuskiego. Tego dnia uczniowie odebrali również gratulacje z rąk Pani Wicedyrektor Agnieszki Krupy oraz nagrody w postaci bonów do Empiku.

Jeszcze raz składamy gratulacje zwyciężczyni i wyróżnionym i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach z języka niemieckiego.

Nauczyciele języka niemieckiego.