Nauka geografii nigdy nie jest nudna, a tym bardziej gdy można ją połączyć z turystycznym wyjazdem w Pieniny. Klasy z rozszerzoną geografią, 2E oraz 3D udały się wraz ze swoimi wychowawcami, oraz nauczycielem geografii, Panem Profesorem Szymonem Tarkowskim, w te majestatyczne pasmo górskie.

Celem wyprawy było poznanie warunków naturalnych czy geologicznych w Pieninach. Wszystko za sprawą szerokiej wiedzy Pana Tarkowskiego, który jest także przewodnikiem beskidzkim. Grupa wyruszyła ze Sromowców Niżnych, by zdobyć najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony. Choć dla części było to wyzwanie, to w ramach nagrody wszyscy mieli okazję podziwiać piękne widoki z platformy na szczycie.

Po zejściu oraz przerwie na obiad, przyszedł natomiast czas na tradycyjny spływ przełomem Dunajca, podziwiając wspaniałe pasmo Pienin. Jednakże w tym przypadku cała grupa nie trafiła na charakterystyczne tratwy flisackie, a do pontonów, gdzie samemu trzeba było nadać pęd spływowi za pomocą wiosłowania. Ta część wycieczki trwała około dwóch godzin. Dla niektórych stało się to szansą na posłuchanie opowieści naszych sterników, a dla innych okazją do rywalizacji o to, który ponton dopłynie najszybciej do punktu końcowego w Szczawnicy. Entuzjazm i zaangażowanie w spływ naszych uczniów wzbudzały zainteresowanie wśród innych osób spływających Dunajcem, a także turystów spacerujących w okolicy tej pięknej rzeki.