W sierpniu br. odbyła się kolejna edycja wakacyjnych praktyk dla naszych uczniów w siedzibie firmy InPhoTech w Warszawie. Dzięki współpracy KOSTKI z InPhoTechem i objęciem przez firmę patronatem klas matematyczno-informatycznych, uczniowie tych klas mają dostęp do laboratoriów firmy, mogą uczestniczyć w procesie preparatyki światłowodów oraz pomagać analizować mierzone sygnały.

Oto opinia uczestnika tegorocznych praktyk:

„Praktyki w firmie InPhoTech to niezapomniane i budujące doświadczenie, które poszerza Twoją wiedzę oraz rozwija takie umiejętności jak praca w zespole, punktualność czy odpowiedzialność. Po wprowadzeniu i przejściu szkoleń dowiesz się dużo więcej o firmie, jej misji, celach, światłowodach oraz rzeczach związanych z nimi. Zadania, teoretyczne i praktyczne, na które możesz się napotkać, są dopasowane indywidualnie w zależności od umiejętności i wiedzy, zatem nie musisz się obawiać, że coś Ci się nie uda. Każdy pracownik zawsze jest miły i chętny do pomocy, więc jeśli czegoś nie wiesz, warto pytać bez obaw. Tygodniowy staż w firmie mogę uznać za udany – był to intensywny czas przyswajania wiedzy łączący naukę z odrobiną humoru.”

Dziękujemy firmie InPhoTech za tak owocną współpracę i tworzenie wyjątkowych okazji do edukacji naszych uczniów! Szczególne podziękowania składamy Panom Edwardowi Kuklińskiemu oraz Jakubowi Kaczorowskiemu za zorganizowanie praktyk i towarzyszenie naszemu uczniowi w czasie zdobywania nowych doświadczeń.