W ramach współpracy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego uczniowie KOSTKI brali udział w zajęciach „Trening pamięci i efektywnego uczenia się”. Prowadzone przez studentów psychologii warsztaty odbywały się od kwietnia do czerwca 2021 roku. Podczas cotygodniowych zajęć online uczniowie wykonywali wiele ciekawych ćwiczeń i zadań, dowiadywali się jak działa pamięć, doskonalili swoje funkcje poznawcze, uczyli się jak efektywniej przyswajać informacje w szkole. Studenci z kolei rozwijali swoje kompetencje trenerskie i uzyskiwali od uczniów informację zwrotną na temat przygotowanych przez siebie warsztatów. Dziękujemy uczniom za aktywny udział w zajęciach, studentom pod opieką dr Elzbiety Bacjar za przygotowanie i poprowadzenie tych wspaniałych warsztatów dla nas!

 „Treningi bardzo mi się podobały, wiele z nich wyniosłam, była fajna atmosfera, więc na pewno wszystkie wskazówki i sposoby bardzo mi się przydadzą.”

 „Dla mnie współpraca z Uniwersytetem jagiellońskim była dawnym marzeniem, które zrealizowałem dzięki treningowi pamięci. Poznałem ciekawe metody poprawy pamięci, przedstawione w formie wspaniałych prezentacji, zawierających ważne informacje i fakty. Metody te uważam, że są użyteczne nie tylko dla uczniów czy studentów, ale także dla osób dorosłych,. Miło mi było poznać studentów prowadzących treningi, nawiązać z nimi relacje i wspólnie pracować. Dziękuję bardzo Instytutowi Psychologii UJ za te zajęcia, mam nadzieję,  że będziemy dalej kontynuować współpracę.”