Serdecznie zapraszamy uczniów KOSTKI do udziału w Szkolnym konkursie z fonetyki języka hiszpańskiego „Świat bajek” – czytanie po hiszpańsku”, organizowanym pod patronatem Ambasady Hiszpanii. Jest to doskonały sposób by poszerzyć nie tylko znajomość języka hiszpańskiego, ale przede wszystkim rozwijać umiejętność poprawnej wymowy. Łącząc przyjemność słuchania bajek z nauką tego pięknego języka, będziemy uczyć się w twórczy i rozwijający nasze lingwistyczne umiejętności sposób. 

 

 

Szczegółowe informacje o konkursie:

DATA:  18.02.2021

ADRESACI KONKURSU: Uczniowie KOSTKI Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie

ORGANIZATORZY: mgr Alicja Trzaska

 

Cele konkursu:

 • zwrócenie uwagi na bardzo ważny aspekt nauki języka hiszpańskiego, jakim jest wymowa, fonetyka
 • zmotywowanie uczniów do odpowiedniego czytania całych fraz
 • zwrócenie uwagi na odpowiednią intonację w wypowiedzi, akcent
 • rozwijanie zainteresowań językiem hiszpańskim
 • zachęcanie uczniów do samodoskonalenia
 • zachęcanie do zdrowej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji
 • umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka hiszpańskiego oraz w ramach samodzielnej nauki z wykorzystaniem udostępnionych materiałów

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA UCZNIÓW:

Uczniowie mają możliwość zapoznania się z materiałami przesłanymi przez nauczyciela ze wskazaniem linków bajek po hiszpańsku oraz ich możliwości usłyszenia, ponadto bazą są lekcje fonetyki udzielone na zajęciach szkolnych oraz nagrania audio dostępne do każdej bajki na stronie  https://www.mundoprimaria.com/cuentos-infantiles-cortos/cuentos-clasicos-infantiles pod „audiolibro” można odsłuchać daną bajkę i dzięki temu samodzielnie się przygotować

 

ORGANIZACJA:

 1. Zapisy uczniów chętnych do udziału w konkursie przyjmuje p. Alicja Trzaska do dnia 12.02.2021r. (kontakt przez Librus lub mailowo)
 2. Uczestnicy konkursu przygotowują teksty różnych bajek po hiszpańsku, w trakcie konkursu online czytają wskazany przez nauczyciela fragment, osoby które popełnią najmniej błędów podczas czytania zostają zwycięzcami.
 3. Przyznanych zostanie 5 głównych nagród oraz nagrody pocieszenia.
 4. Laureaci – zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymują cząstkową ocenę celującą, a pozostali oceny bardzo dobre z przedmiotu. Ze względu na zachętę do zrobienia czegoś więcej w czasie epidemii.