KOSTKA zaprasza swoich uczniów do udziału w wirtualnym obozie dla młodych: UE to pokocha!

6 maja 2021 r. w godzinach 9:00-14:00 odbędzie się internetowe spotkanie młodzieży europejskiej w formie interaktywnego wydarzenia. Po roku bez wymian szkolnych i bardzo ograniczonych możliwości podróżowania, dajemy możliwość spotkania się młodym Europejczykom z różnych krajów by nawiązać kontakt i porozmawiać o tym wszystkim, co ich interesuje.

 

Co to jest BarCamp?

BarCamp to wydarzenie składające się z wielu różnych warsztatów. Program tej wyjątkowej konferencji układają sami uczestnicy. Każda sesja trwa 45 minut. Grupa zgłoszona przez każdą instytucję proponuje temat zajęć, które chce poprowadzić.

Być może macie jakieś pytanie, na które odpowiedzi szukaliście i chcecie poznać na ten temat też opinie innych osób? Może zrobiliście coś fajnego w klasie czym chcecie się podzielić z innymi? Może chcecie napisać tekst do europejskiej piosenki w kilku językach? Możecie pokazać klip wideo, zadzwonić do parlamentarzysty, zorganizować debatę, zorganizować salon poetycki!

Temat przewodni tegorocznej edycji BarCamp to: „YOUrope”. Jaka jest wasza Europa? Co Ty chcecie dla niej i w niej uczynić? Jaki rodzaj sesji zaproponujemy pod tym nagłówkiem zależy od nas.

Co dzieje się na BarCampie?

Ogólna struktura dnia jest ustalona. Dzień zaczyna się wspólnym spotkaniem, krótkim wprowadzeniem. Po nim każda grupa opisuje swoje zajęcia. Uczestnicy mogą zapisywać się na najbardziej interesujące ich sesje. W ten sposób powstaje harmonogram spotkania. Każdy uczestnik BarCamp jest wiec za razem prowadzącym daną sesję jak i uczestnikiem innych spotkań, na które się zapisze.

Jak w tym wziąć udział?

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt na adres: [email protected] do dnia 10.02.2021 roku. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku większej liczby zgłoszeń rozesłany zostanie formularz aplikacyjny.

Udział w spotkaniu wymaga znajomości języka angielskiego. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda rodziców/opiekunów prawnych (formularz zostanie przekazany uczniom przyjętym do udziału w projekcie). 

Agnieszka Baran, psycholog, koordynator współpracy międzynarodowej