Nasza KOSTKA zakwalifikowała się do udziału w programie „Szkoła pozytywnego myślenia”, koordynowanego przez fundację Instytut Edukacji Pozytywnej. Jego celem jest uczenie takiego myślenia, które wspiera zdrowie psychicznie młodzieży, ale i pomaga osiągać lepsze wyniki edukacyjne.

Przez najbliższy rok, w każdym miesiącu, będziemy realizować różne zadania certyfikacyjne, po których wykonaniu mamy szansę zostać Szkołą Pozytywnego Myślenia. Tematy czekających nas wyzwań to między innymi: uważność w naszym życiu, sztuka porozumienia, radzenie sobie ze stresem, mediacje, komunikacja bez przemocy.

W ramach projektu przewidziane są także działania wspierające dla nauczycieli i rodziców naszych uczniów. Już wkrótce zaprosimy do pierwszych wspólnych zadań!

Agnieszka Baran, psycholog, koordynator współpracy międzynarodowej