Kolejny raz w ostatnim czasie przechodzimy na tryb nauki zdalnej. Bogatsi o wcześniejsze doświadczenia ponownie zmagamy się z wyzwaniami nauki on-line. Nauka w domu stanowi wyzwanie dla wszystkich – uczniów, rodziców i nauczycieli. By pomóc w jej efektywnej organizacji, podpowiadać jak twórczo spędzać czas w domu, radzić sobie z emocjami, które wywołują w nas coraz to nowe informacje o rozpowszechnianiu się epidemii, będziemy w tym miejscu publikować różne materiały i poradniki. Znajdą się tutaj także linki do wartościowych stron, webinarów, publikacji. Zachęcamy do częstego zaglądania do naszego zdalnego poradnika!

Wyjątkowy codziennik - jak zorganizować systematyczną naukę w domu?

Jak przygotować się do zdalnej nauki? O co zadbać by nauka w domu była skuteczna i efektywna? Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi radami dla uczniów i ich rodziców/opiekunów prawnych.

 

b

Zasady spotkań zdalnych z pedagogami/psychologiem KOSTKI

 

Informacje dla osób korzystających ze spotkań zdalnych z pedagogami/ psychologiem KOSTKI  na temat zasad ich organizacji w czasie kształcenia na odległość.

Terapeutyczne & duchowe ćwiczenia na koronawirus

Przygotowana przez Jezuitów propozycja ćwiczeń terapeutycznych i duchowych, które mają pomóc: być bardziej świadomym tego co się w nas dzieje, odnaleźć się lepiej w nowej rzeczywistości, zmierzyć się z fundamentalnymi pytaniami, które stawia przed nami obecny czas. 

Strefa psyche SWPS

Przydatna strona internetowa z artykułami i webinarami na ciekawe tematy psychologiczne. Zawiera cykl wydarzeń skierowanych do młodzieży. Porusza ważne tematy związane między innymi z radzeniem sobie z lękiem, motywowaniem się do nauki